Xiaomi Surge S1 je první čip čínské společnosti. Jak je na tom s výkonem?

Xiaomi Surge S1

Jako kdyby nestačilo, že z veletrhu MWC proudí mnoho informací. Rozhodli se přidat také ze Xiaomi, kteří na konferenci v Číně oznámili také několik novinek. Největší pozornost na sebe utrhl určitě čip Xiaomi Surge S1.

Xiaomi Surge S1 dostanou telefony střední třídy

Jedná se o vůbec první chipset této čínské společnosti. Vývoj tohoto SoC zabral celkem 28 měsíců. Prvním telefonem, který jej dostane, je telefon Xiaomi Mi 5C. Ten byl oznámen na stejné konferenci.

Surge S1 je SoC, má celkem osm jader. Čtyři výkonné procesory Cortex A53 běžící na frekvenci 2,2 GHz a čtyři úsporné Cortexy A53, které poběží na 1,4 GHz. Stále je vyráběn 28nm technologií, na novou 10nm technologii, se kterou začal již například Samsung, si budeme u Xiaomi muset ještě chvíli počkat. Co se týče grafického výkonu, tak o ten se postará Mali T860. Dále například nechybí podpora VoLTE. Výkonově na tom je zhruba stejně jako Snapdragon 625 nebo MediaTek P20.

Xiaomi se tak nyní stává po Samsungu, Applu a Huawei čtvrtým výrobcem, který vyrábí vlastní SoC. Jedná se o velkou investici, která by se ve výsledku nemusela Xiaomi vyplatit. Na druhou stranu když se podíváme na předchozí tři jména s vlastním SoC, tak se zároveň jedná o tři největší výrobce telefonů na světě. A vlastní čip na tom má určitě také podíl.

Xiaomi produkty můžete zakoupit na Beryko.cz.

Myslíte, že se Xiaomi s výrobou vlastního SoC rozhodlo správně?

Zdroj: androidauthority.com.

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)