Xiaomi Redmi Note 3 v testu odolnosti. Tvrzené sklo lepší než Gorilla Glass 4?

Xiaomi-Redmi-Note-3-náhledový-obrázek-1-729×478

Pokud jste se v poslední době poohlíželi po výkonném phabletu, určitě jste narazili na Xiaomi Redmi Note 3. Kromě starší verze Androidu, průměrného fotoaparátu a neúplné podpory LTE, které jsme zmiňovali v recenzi, hodně uživatelů mohlo jako nevýhodu vidět i nepřítomnost Gorilla Glass 4 ve funkci krycího skla displeje. Na jeho místě se nachází neznámé sklo, které budilo rozpaky ohledně odolnosti při pádu. Nám připadalo pevné, ale nijak jsme ho netestovali. Samotný šéf Xiaomi Hugo Barra se rozhodl prakticky dokázat, že i bez Gorilla Glass čtvrté generace může telefon v zátěži obstát.

Klíče, pád z výšky i auto

Xiaomi Redmi Note 3 provedl celkem 4 různými disciplínami. V první se s kolegou Jai Maniem, který je vedoucím produktovým manažerem, pokusili displej poškrábat ostrými předměty, jako jsou nůžky nebo klíče. Protože na displeji nezůstal jediný škrábanec, rozhodli se pro druhý test, jenž obnášel několikeré přejetí telefonu hoverboardem zatíženým Hugo Barrou. Ani zde se na displeji nic nepoškodilo, proto na řadu přišla třetí disciplína, jež spočívala v pádu tvrdého a těžkého tělesa z výšky na telefon. Jako vždy se nic nestalo a displej odmítal jevit známky poškození. Poslední čtvrtý test měl přinést rozhřešení. Spočíval ve dvojím přejetím celého telefonu autem pomalou rychlostí. Nebudeme vás napínat, displej i telefon vše vydržel.

The Ultimate Redmi Note 3 Glass Test

The Ultimate Redmi Note 3 Glass Test

Sklo od Xiaomi lepší než Gorilla Glass 4?

Odolnost skla se nejčastěji měří Vickersovým testem, jenž je ve videu vysvětlen. Spočívá v zatížení měřeného materiálu diamantovou hlavicí. Měří se hodnota tlaku udávající počet kilogramů na milimetr čtvereční [kg/mm²] ve chvíli, kdy materiál nevydrží a praskne. Xiaomi Redmi Note 3 vydrželo 649 – 670 kg/mm² (ochranné sklo je dodáváno různými výrobci). Pokud bychom se podívali na výsledek oblíbeného Gorilla Glass 4, dostaneme se na hodnotu 596 kg/mm². Není to takový rozdíl, ale čísla při koupi telefonu často hrají velkou roli. Hlavním poznatkem tedy je, že ono neznámé sklo předčilo osvědčenou kvalitu, ale neznamená to, že bude každé neznámé sklo lepší než Gorilla Glass 4, spíše naopak. Nutno ještě poznamenat, že se jedná o test přímo od Xiaomi, takže je na místě brát jej trochu s rezervou.

Co používáte k ochraně telefonu proti poškození?

Zdroj: AA

Jaromír Šolc
O Autorovi - Jaromír Šolc

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)