Xiaomi představilo projektor s Androidem na palubě

xiaomi projektor s androidem

Xiaomi pokračuje s výrobou nových a nových výrobků. Tentokrát se dostalo na projektor s Androidem. Dokáže promítat obraz až ve velikosti 150”, přitom je stačí položit od stěny nebo plátna jen 5 až 50 cm daleko.

Xiaomi projektor s Androidem nebude levná záležitost

Cena v domovské Číně začíná na částce 10 000 juanů, což je zhruba po přepočtu bez DPH 34 tisíc Kč. To rozhodně není málo, nicméně ve světě projektorů se stále jedná o velmi zajímavou částku. Projektory s podobnými parametry od jiných značek stojí ještě o několik tisíc víc.

Nativní rozlišení projektoru je 1920 x 1080 px, svítivost má 5000 ANSI lumenů, což by mělo dostačovat i na promítání ve dne. Kontrast je 3000:1. Životnost projektoru by podle Xiaomi měla být 25 tisíc hodin. To znamená, že pokud byste jej každý den používali 2 hodiny, tak by vám měl vydržet 34 let.

Projektor je vybaven rovnou třemi HDMI porty, ale může fungovat také soběstačně, a to díky integrované MIUI TV, na které běží Android TV. Projektor má v sobě zabudované i dva reproduktory. Má jak WiFi, tak i Ethernet, problém by tedy neměl být ani se streamováním filmů a seriálů ve vysokém rozlišení například přes Netflix.

Xiaomi produkty můžete koupit na Beryko.cz.

Co říkáte na projektor od Xiaomi? Koupili byste si ho například místo televize?

Zdroj: gsmarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)