Xiaomi představilo nová sluchátka: Všechna sází na velmi nízkou cenu

nova sluchatka xiaomi

A s Xiaomi novinkami dnes nekončíme, po představení modelu Mi Mix 2S, se nyní ještě podíváme na nová sluchátka. Ty sice nebyly oznámeny přímo na stejné akci, ale i tak o nich píšeme. Protože všechny nabízí skvělý poměr ceny a výkonu. Právě jejich nízká cena je jejich hlavní zbraní.

Nová sluchátka Xiaomi stojí pár korun

Zajímavé je, že Xiaomi v posledních dnech představilo hned několik levných sluchátek. Nejprve to byly Xiaomi Mi Earphones a Xiaomi Mi Earphones Basic, o pár dní později se ukázala sluchátka s názvem Xiaomi Mi Dual-Unit.

xiaomi mi earphones

Nejprve si představíme Mi Earphones. Bohužel Xiaomi nedodává mnoho technických parametrů. Jde o kovová sluchátka, která jsou klasicky drátová, na jehož konci nalezneme 3,5mm audio jack. Má opletený kabel, který mají vyztužovat vlákna z kevlaru. Nechybí ani tlačítka přímo na kabelu pro dálkové ovládání, na stejném místě je pak umístěn i mikrofon.

nove sluchatka xiaomi mi earphones

Sluchátka jsou vybavena dynamickými basy s kovovou zvukovou komorou. Špunty jsou pak silikonové. Vyrábí se v černé a stříbrné barvě. Prodej začal v Indii za cenu 669 INR, v přepočtu tak cca 220 Kč.

xiaomi mi earphones basic

Mi Earphones Basic jsou ještě levnější verzí výše zmíněných sluchátek. I když stojí minimum, tak jsou stále kovové, rovněž nechybí ani dálkové ovládání a mikrofon. Prodávat se budou v červené a černé barvě, prodej začíná v Indii za 399 INR, v přepočtu tak 125 Kč. Vzhledem k nízké ceně můžou sloužit například těm, kteří často ztrácí nebo ničí sluchátka, jejich ztráta totiž nebude tak moc bolet peněženku.

Xiaomi Mi Dual-Unit

Pár dní po Mi Earphones představila čínská společnost také sluchátka Mi Dual-Unit. Ty už nejsou kovové, místo toho Xiaomi použilo keramiku, tak jako u některých svých prémiových telefonů. I díky tomu sluchátka téměř nic neváží.

xiaomi mi dual unit sluchatka

Sluchátka mají mikrofon, 3,5mm audio konektor i tlačítka pro dálkové ovládání na kabelu. Po designové stránce trochu připomínají sluchátka Apple, Xiaomi tvrdí, že tento design je vhodný pro většinu typů uší. Jejich cena je opět nízká, v Číně startují na ceně 69 juanů, v přepočtu tak stojí 225 Kč. Doufejme tedy, že zanedlouho půjdou objednat v Česku, nebo do Česka z čínských obchodů.

Používáte Xiaomi sluchátka? Jste s nimi spokojeni?

Zdroje: techradar.com, gizmochina.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)