Na které Xiaomi telefony a kdy vyjde betaverze nadstavby MIUI 10?

miui 10 betaverze datum vydani telefony

Chvíli po čínské verzi oznámilo Xiaomi také to, jak to bude s aktualizacemi MIUI 10 betaverze pro globální verze telefonů. Půjde opět ve většině případů pouze o aktualizaci nadstavby MIUI, na novou verzi Androidu se telefony aktualizují zvlášť. Vidět jsme to nedávno mohli vidět u Xiaomi Redmi Note 5 Pro, kde se objevil Android 8 Oreo s MIUI 9.5.

MIUI 10 betaverze je rozdělena do tří částí

Xiaomi upozorňuje, že vydání beta verzí se může lišit od seznamu, který byl nyní zveřejněn. A to pokud například bude v interním testování nějaký výraznější problém. Vydávání beta verzí je pak rozděleno na tři části. V té první jsou nejnovější a dražší telefony a postupně se postupuje k úplně těm nejstarším modelům jako je třeba Xiaomi Redmi 3S. Stáhnout nové verze půjdou z oficiálního fóra Xiaomi, a to ZDE.

První Xiaomi telefony obdrží betaverzi MIUI 10 již v těchto dnech. Na některé už je stažení k dispozici. Půjde o tato zařízení:

 

Ve druhé části, která je plánováno na konec července, se dostane na největší počet telefonů. Níže je seznam:

 

Na začátek srpna je pak plánováno vydání betaverze pro nejstarší telefony jako:

 

K instalaci betaverze MIUI 10 musíte mít v telefonu odemčený bootloader, využít fastboot apod. Podrobný návod najdete na oficiálním fóru Xiaomi. V samostatném článku pak máme novinky v MIUI 10.

Těšíte se na nadstavbu MIUI 10? Máte v plánu instalovat betaverzi, nebo si počkáte na stabilní verzi?

Zdroj: xda-developers.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)