Přijde Xiaomi oficiálně do Evropy i díky Microsoftu?

xiaomi-microsoft

Americký Microsoft nedávno oznámil spolupráci s čínským výrobcem Xiaomi. Tento krok má dostat aplikace Microsoftu mezi čínské uživatele, výměnou za patenty, díky kterým by Xiaomi mělo volnou cestu na další trhy. Osobně věříme tomu, že tento čínský výrobce brzy oznámí vstup i na evropský trh.

Už možná brzy se dočkáme i v Evropě

K jakým konkrétním patentům získalo Xiaomi přístup není jasné. Mělo by se jednat o patenty, které otevřou čínské společnosti dveře za hranice Číny. Xiaomi během své krátké existence dostalo značku do podvědomí po celém světě a má za sebou také velkou komunitu. Ta stará o charakteristickou nadstavbu MIUI. Obava z patentových sporů byla to poslední, co bránilo expanzi na nové trhy. Mnoho z potencionálních zákazníků také odradila obava z případného reklamačního procesu s čínskými prodejci a nebo neúplná podpora LTE sítí, což je problém mnoha výrobců čínských smartphonů.

Xiaomi LTE

To, že se pod pokličkou společnosti Xiaomi něco chystá, nasvědčuje i fakt, který s Microsoftem sice přímo nesouvisí, ale mohl by při vstupu do Evropy hrát roli. V tichosti byl na trh uveden smartphone Xiaomi Redmi Note 3 Special Edition s procesorem Snapdragon 650 a hlavně podporou LTE pásem 8 (900 MHz) a 20 (800 MHz). To znamená, že tento přístroj již disponuje kompletní podporou LTE pásem u nás používaných. Na XDA fóru je ke stažení ROM, která by měla být funkční i v Redmi Note 3 Pro. Oficiálně se k nám tento kousek sice nedostane, ale je to první náznak, že se Xiaomi připravuje na vstup do Evropy.

Proč chce Xiaomi najednou do Evropy?

Čínský trh je již nasycen a výrobci, pokud to s výrobou smartphonů myslí vážně, musí vyrazit do světa. Čím dříve, tím lépe, a to nejen pro samotné výrobce, ale i pro nás, koncové zákazníky. Producent Xiaomi po letech růstu narazil a srovnání počtu prodaných smartphonů v prvním kvartálu roku 2016 se stejným obdobím loňského roku by mělo být impulsem pro vedení společnosti. V 1Q roku 2015 se prodalo celkem 14,98 milionů smartphonů a v 1Q letošního roku to bylo 14,8 milionů. Jak vidíte, tak pokles sice není nijak drastický, ale mobilní trh se vyvíjí rychlým tempem a kdo zaváhá, těžko už se dostává zpět na výsluní. Doplatili na to už mnohem větší hráči.

Myslíte si, že smartphony “čínského Applu” budou již brzy oficiálně k mání i v Evropě a s plnou podporou LTE?

Zdroj: mobile.mi.com , xda-developers.com.

Martin Svozil
O Autorovi - Martin Svozil

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (26)