Jaké bude nové Xiaomi Mi5? Souhrn spekulací

xiaomi-mi5-leak

Společnost Xiaomi zabývající se v současnosti vším možným zaujala před několika týdny skvělým levným smartphonem Xiaomi Redmi 3. Vlajkovou loď si však nechává na MWC 2016 v Barceloně – finální podobu a specifikace modelu Xiaomi Mi5 budeme znát 24. února, prozatím si shrňme dosavadní spekulace a informace.

Únik oficiální prezentace? Ne tak docela

Příjemné navnadění v podobě Xiaomi Redmi 3 čekání moc nepomáhá. Nová vlajková loď se postupně objevuje všude, kde je to jen trochu možné – v benchmarcích, na amatérských fotografiích specifikací… Ačkoli uniklá prezentace přichystaná na oficiální představení Xiaomi Mi5 vypadala nadějně, samotné Xiaomi její pravost vyvrátilo. Přesto se jeví jako zajímavým výchozím bodem, který podporuje současné spekulace.

Strčí Xiaomi Mi5 všechny vlajkové lodě do kapsy?

Xiaomi Mi5 se zdá být podle spekulací až nadpřirozeně vybavené. Dočkat se podle všeho máme dvou modelů – lišit se mají pouze velikostí vnitřní a operační paměti. Zda se nakonec dočkáme i Windows Phone verze není snadné předpovědět, zajímavé změně příliš nevěříme.

Spekulace hovoří i o menší rozdílnosti v designu – verze s vyšší pamětí Mi5 Plus by měla mít závan prémiovějších materiálů nebo zahnutý displej. Vzhledem k často nafouknutým očekáváním se však držíme při zemi a sázíme na vzhledově stejné verze lišící se pouze hodnotou pamětí. Tu zcela jistě nebude možné dodatečně navýšit – samotné Xiaomi prohlásilo, že se sloty pro microSD je do budoucna konec.

gsmarena_001

Předpokládané specifikace

 • Velikost: 5,1 nebo 5,2“.
 • RAM: 3 nebo 4 GB.
 • ROM: 32 nebo 64 GB.
 • Rozlišení displeje: FullHD.
 • Procesor: Snapdragon 820.
 • Baterie: 3000 mAh.
 • Fotoaparát: 16 a 4 MPx.
 • NFC: Ano.
 • Konektor: USB-C s Quick Charge 3.0.
 • Slot pro microSD: ?
 • Nový standard Wi-Fi: ?
 • Další informace: Představení 24. února.

Výkonný Snapdragon 820

Všechny úniky se prozatím shodují na nejnovějším Snapdragonu 820, což dává u vlajkové lodi pro rok 2016 smysl. Od původně zmiňovaného QHD rozlišení displeje se upustilo a s největší pravděpodobností Xiaomi vsadí při 5,2palcovém displeji na osvědčené FullHD.

Fotoaparát: Držme se při zemi

Fotoaparát se jeví jako opravdovým lákadlem, a to i přesto, že spekulace jako 26 MPx snímač se zdají být poněkud přehnané. Dočkáme se nejspíš hodnoty 16 Mpx a dvou přisvětlovacích diod. Na obrázku by měly být fotografie uniklé právě ze samotného zařízení – ačkoli díky nahrávání a stahování z internetu prošly automatickou kompresí, nevypadají vůbec špatně.

Naplní baterie očekávání?

Podle prvotních spekulací měla kapacita baterie dosáhnout na hodnotu 3 600 mAh, o čemž svědčí i prezentace. Pokud se však nedočkáme dražšího a prémiového modelu, bude se baterie pohybovat kolem hodnoty 3 000 mAh. Nabíjet by se měla skrze USB-C konektor s nejnovější funkcí Quick Charge.

mi5-render

Rozpětí cen je velké

Nejzajímavější u nabušeného čínského modelu bude samozřejmě cena. Na té se prozatím nikdo shodnout nemůže, cenové rozpětí se pohybuje od 8 do 11 000 korun bez daně. Vyšší ani nižší cena by pro Xiaomi smysl nedávala. Model, případně modely, by se měly po představení dostat do prodeje v březnu. Oficiální česká podpora však stále chybí, pro tuzemský trh je tedy třeba počítat s vyššími konečnými částkami a tradičním zanedbáním LTE frekvencí.

Co byste ve specifikacích modelu Xiaomi Mi5 rádi našli?

Johanna Kovaczicz
O Autorovi - Johanna Kovaczicz

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (17)