Oficiálně: Telefon Xiaomi Mi5 bude představen 24. února

Xiaomi-Mi5-729×478

Společnost Xiaomi oficiálně potvrdila, že představení své nejnovější vlajkové lodi naplánovala na 24. února. Právě v tento den se tak dočkáme představení hned dvojice modelů telefonu Xiaomi Mi5. Ten totiž dle očekávání přijde ve dvou variantách s rozdílnými specifikacemi.

Xiaomi Mi5

Samotné specifikace prozatím nejsou oficiálně potvrzeny, nicméně internetem kolují informace podložené úniky benchmarkových testů, které hovoří o tomto hardwaru. V případě méně vybavené varianty Xiaomi Mi5 bychom se tak měli dočkat 5,1″ displeje s Full HD rozlišením, 3 GB operační paměti a procesorem Qualcomm Snapdragon 820. Vybavenější verze potom nabídne stejně velký zobrazovací panel, který však nabídne rozlišení 2 560 x 1 440 obrazových bodů. Vedle něho zde najdeme také 4 GB RAM paměť a interní úložiště s kapacitou 64 GB.

Xiaomi-Mi-5-in-Pink

Oba modely přijdou společně s operačním systémem Android 6 Marshmallow a čtečkou otisků prstů ukrytou v tlačítku pod displejem. Oficiálně potvrzena prozatím nebyla ani cenovka, dle dostupných úniků se však předpokládá že, méně vybaveného Xaiomi Mi5 by cena pro domácí trh měla činit přibližně 7 600 Kč bez DPH (1999 juanů), zatímco lepšího modelu přibližně 9 500 Kč bez DPH(2500 juanů).

Těšíte se na představení Xiaomi Mi5 stejně jako my?

Zdroj: androidheadlines.com

Kuba Drhlík
O Autorovi - Kuba Drhlík

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (26)