Xiaomi Mi TV 2 – nabušená 4K televize s Androidem

xiaomi-mi-tv-2

Představení tabletu Xiaomi Mi Pad nebylo jedinou událostí, která se kolem čínského výrobce v posledních dnech odehrála. Během konference se ukázala i chytrá televize, jež rozhodně zaujme svými parametry. Vezměme to ale popořádku. Představený model není prvním pokusem Xiaomi o výrobu televize. Naopak. Novinka je nástupcem chytré televize Mi TV. Název se nijak nezměnil, a tak spatřil svět model Mi TV 2. Jak se od pokračovatele čeká, vylepšuje parametry svého předchůdce. Mi TV 2 má větší, 49″, úhlopříčku a o 60 % tenčí tělo. Rámeček okolo obrazovky je tenký 6,9 mm. Při sledování z dálky by měl být takřka neviditelný.

xiaomi-mi-tv-2-3

Až doteď jsme vás pravděpodobně nepřesvědčili, proč byste měli tuhle “telku” chtít. To se ale změní. Jak už jsme zmínili v nadpise, celé zařízení běží na Androidu, konkrétněji na rozhraní MIUI TV. To znamená, že by nemělo být problémem nainstalovat libovolnou aplikaci nebo si zahrát hru na 49″ obrazovce. Zážitek jistě umocní 4K rozlišení (3840×2160 pixelů). Mi TV 2 má v záloze i dostatek výkonu. Je poháněna čtyřjádrovým procesorem MediaTek MStar 6A918 s taktem 1,45 GHz. Nechybí 2 GB operační paměti, grafika Mali450-MP4 a 8GB úložiště. To navíc můžete rozšířit paměťovými kartami o dalších 64 GB. Komunikace je zabezpečena pomocí Wi-Fi a Bluetooth 4.0. Neměl by být problém připojit k televizi nějaký ovladač nebo telefon. Televize podporuje 3D zobrazení i bez brýlí.

xiaomi mi tv

Jak už jsme u Xiaomi zvyklí, cena je příjemným překvapením. Mi TV 2 bude stát 470 euro (12900 Kč). Začátek prodeje je naplánován na konec května kde jinde, než v Číně. Uvidíme, zda se tento kousek podívá i do dalších krajů.

xiaomi-mi-tv-2

Zdroj: TalkAndroid.

Matěj Machytka
O Autorovi - Matěj Machytka

Akční a věčně pozitivní člověk, studující svůj vysněný obor - marketingovou komunikaci a PR. Ujíždím na elektronické hudbě, zajímám se o DJing a jsem pravidelným… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (41)