Xiaomi mlží? Telefon Mi Note Pro možná umí české LTE. Jak jej odemknout?

maxresdefault

Xiaomi Mi Note Pro, doposud nejvybavenější model známého čínského dravce, zaujme celou řadou aspektů. V první řadě nabízí naprosto špičkový hardware, který je podpořen propracovaným prostředím MIUI 7, zabalen do stylového těla z kvalitních materiálů a dokořeněn i vcelku příznivou cenou. Jednou z největších nevýhod tohoto smartphonu je pak v případě evropských zákazníků velmi omezená podpora LTE. Pokud patříte mezi zájemce o koupi tohoto telefonu a jediné, co vás od ní zatím odrazuje, je právě (ne)podpora českých LTE pásem, máme pro vás dobrou zprávu.

Na oficiálním MIUI fóru se totiž objevil návod, jak Xiaomi Mi Note Pro “naučit” dalším FDD-LTE frekvencím, mezi něž spadají i doposud chybějící pásma, která se u nás hojně využívají. Návod, který naleznete na oficiálním foru MIUIje zatím ověřený pouze pro 64GB čínskou variantu telefonu Xiaomi Mi Note Pro a jeho provedení již vyžaduje jistou dávku zručnosti. Nicméně i tak se jedná o bezesporu skvělou zprávu pro všechny současné či budoucí evropské majitele tohoto telefonu.

Xiaomi Mi Note Pro

Xiaomi Mi Note Pro standardně podporuje FDD-LTE frekvence 1800 / 2600 MHz, přičemž pro maximální využití LTE v ČR je potřeba frekvencí 800 / 900 / 1800 / 2100 MHz. Dle příspěvku na MIUI fóru lze díky návodu odemknout tyto FDD-LTE frekvence 700 / 800  /850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 MHz. Telefon by tak po této úpravě měl podporovat všechny u nás využívaná pásma. Funkčnost návodu zatím potvrzují pouze některé příspěvky na MIUI fóru, a tak je nelze brát jako dogma. Rozhodně to ale vypadá zajímavě a pokud by se tato informace dostatečně potvrdila, vyvstává jedna otázka. Proč Xiaomi záměrně evropské LTE blokuje?

Uvažovali byste o koupi Xiaomi Mi Note Pro pokud by podporovalo české LTE frekvence?

 

Zdroj: en.miui.com

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška odjakživa bavilo sledovat novinky z oblasti mobilních telefonů a elektroniky obecně. Po několika letech s tlačítkovými Nokiemi se rozhodl, že nastal čas na změnu… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)