Xiaomi Mi Mix 2 vs. Samsung Galaxy S8: Který telefon fotí lépe?

samsung galaxy s8 vs mi mix 2

Naši minisérii článků o Xiaomi Mi Mix 2 zakončíme fotografickým soubojem s jiným telefonem, a to s oblíbeným Samsung Galaxy S8. Ten si na jaře odnesl první místo v našem fototestu vlajkových modelů, takže bude zajímavé sledovat, jak si Mi Mix 2 povede.

Foto test Xiaomi Mi Mix 2 vs. Samsung Galaxy S8

V obou případech se bude jednat o souboj „jednoho snímače“. Samsung s duálním fotoaparátem přišel až u modelu Galaxy Note 8 a Xiaomi se do modelu Mi Mix 2 rozhodlo dát „jen“ jeden snímač. Nejprve si letmo popíšeme fotoaparát Samsungu Galaxy S8. Rozlišení má 12,2 MPx, nabízí novou funkci ostření Dual Pixel. Světelnost má f/1,7, nechybí optická stabilizace videa, nahrávání videa do 4K nebo možnost fotit do formátu RAW.

[aps_product_sz id=”431109″]

Xiaomi Mi Mix 2 a jeho fotografie s videem už jsme testovali v samostatném článku. Nejvíce nám vadili fotografie za zhoršených světelných podmínek a také nahrávání videa, a to hlavně zvuku. Při Xiaomi Mi Mix 2 ale musíme brát v potaz to, že v telefonu neběží ještě finální verze systému, ale stále beta verze MIUI 9. Fotoaparát má také 12 MPx, nově má čtyřosou optickou stabilizaci, světelnost je f/2,0. dokáže nahrávat videa ve 4K rozlišení při 30 FPS a také třeba zpomalené video v 720p při 120 fps.

[aps_product_sz id=”450643″]

Fotografie

Při fotografování a pořizování videa, byly telefony nastaveny na automatický režim a používala se výchozí aplikace. To je kombinace, se kterou bude největší skupina lidí normálně operovat. Telefony pak byly připevněny na stativ, aby tak mohl být snímek pořízen ze stejných míst.

Xiaomi Mi Mix 2 / Samsung Galaxy S8

Videa

Xiaomi Mi Mix 2 – test videa 4K rozlišení 4

Xiaomi Mi Mix 2 - test videa 4K rozlišení 4

Samsung Galaxy S8 – test videa

Samsung Galaxy S8 - test videa

Závěr

Samsung přidává hodně saturace, proto fotky z Galaxy S8 mají pěknější barvy, někomu se to takhle líbí, jiní dávají přednost věrohodnějšímu podání barev, které jde zase na stranu Mi Mix 2. Ostrost snímků nám přišla, že je o fous lepší na Galaxy S8.

Co se týče fotografií za zhoršených světelných podmínek, tak jsme bohužel nemohli telefony srovnat v noci, protože jsme neměli oba telefony k dispozici ve večerních hodinách. Nicméně Samsung patří na úplnou špičku, a co jsme stačili vyfotografovat v noci u Mi Mix 2 nás bohužel nepřesvědčilo o tom, že by dokázal zaútočit na ty nejlepší příčky u fotografií ve zhoršených podmínkách. Vidět to jde například i na fotografii z výtahu, kde je jedno tlumené světlo. Fotografie z Mi Mix 2 má mnohem více šumu.

Další problém, co máme s Mi Mix 2, je u videa, a to obzvlášť s nahráváním zvuku, kde výsledek zní jako z nějakého levného telefonu za pár tisíc korun. Ještě jednou ale upozorňujeme, že se může jednat o chybu, ať už přímo testovaného modelu, nebo způsobenou beta verzí systému. Snad se tedy jedná o chybu a brzy se opraví. Nicméně finální verze systému u Mi Mix 2 nepomůže tak moc, aby fotoaparát dokázal tvořit lepší fotky a videa, než Galaxy S8. Fotografie u Mi Mix 2 jsou dobré, ale na tu špičku stále chybí ještě jeden krok.

Za zapůjčení zařízení děkujeme společnostem Beryko.cz a Samsung.

Který telefon podle vás pořizuje lepší fotografie?

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)