Xiaomi oficiálně odhalilo Mi Box 4: Android TV s podporou MIUI

xiaomi mi box 4

Xiaomi Mi Box 4 je tady. Po několika únicích a spekulacích, jsme se nyní dočkali oficiálního představení. Tato malá krabička vytvoří z vaší televize či monitoru chytré zařízení s podporou Android TV, to ale není vše.

Xiaomi Mi Box 4 se propojí s ostatními Xiaomi produkty

Kromě toho, že jde o Android TV zařízení, tak také bude sloužit jako centrum vašich Xiaomi produktů. Na televizor si budete moct zobrazit informace o Xiaomi produktech chytré domácnosti a částečně je i ovládat. To je v podstatě hlavní rozdíl oproti klasickému Mi Box, který se prodává i v mezinárodní verzi přímo v Evropě.

Android TV je systém pro televizní obrazovky, se kterým si budete moct přehrávat videa a filmy nejen z aplikací jako je YouTube, Netflix, Amazon Prime Video, ale také budete moct hrát hry a instalovat si většinu Android aplikací, které pak budete mít na televizi. V redakci například využíváme Android TV zařízení jako centrum pro chytrou domácnost.

Oproti mezinárodní verzi Mi Box, má novinka Mi Box 4 odlišný čipset, který postrádá hardwarové dekódování pro VP9. I tak ale tato malá krabička nebude mít problém s přehráváním 4K obsahu v HDR. Existovat budou dvě verze, kromě klasické, pak také Mi Box 4c. To je levnější verze, které chybí například Bluetooth a má také horší procesor a méně RAM. Obě verze se začínají prodávat v Číně od 1. února. A to za cenu 349 respektive 249 čínských juanů. To je v přepočtu s DPH 1 350 Kč za Mi Box 4 a 1 000 Kč za Mi Box 4C.

Máte zařízení se systémem Android TV? Jste s ním spokojeni?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)