Xiaomi Mi Band 1S: nový fitness náramek se senzorem srdečního tepu

Xiaomi-Mi-Band-1S-8

Společnost Xiaomi představila očekávanou druhou verzi svého chytrého fitness náramku Mi Band. Ten se těší velké oblibě zejména díky své ceně i řadě funkcí, které ještě můžete posunou na vyšší úroveň díky české aplikaci Mi Band Tools. Novinka nese jméno Xiaomi Mi Band 1S a jak již samotný název napovídá, nejedná se úplně tak o novou generaci jako spíše o vylepšenou verzi generace první.

Mi Band 1S tak sice i po vzhledové stránce na první pohled vypadá jako jeho předchůdce, přináší ale jedno podstatné vylepšení. Výrobce totiž do své novinky integroval optický senzor srdečního tepu, který tak doplní základní funkce, jakými je počítadlo kroků či spánkový monitor. Zachovány pak pochopitelně zůstaly také LED a vibrační notifikace či možnost odemknout telefon, pokud je náramek v dosahu.

Xiaomi Mi Band 1S

Rozměry nového senzoru jsou oproti předchůdci nepatrně odlišné, činí 37 x 13,6 x 9,9 mm a tato “kapsle” tím pádem nebude pasovat do náramků pro starší Mi Band. Hmotnost se ustálila na 5,5 gramech. Nový Xiaomi Mi Band 1S také používá jiný materiál pásku, čímž chce společnost předejít jeho nechtěnému poškození, ke kterému údajně v minulosti docházelo. Zachována však zůstala IP67 certifikace deklarující odolnost vůči vodě i prachu.

Výrobce bohužel nezvýšil kapacitu 45 mAh baterie a vzhledem k použití senzoru srdečního tepu u Xiaomi Mi Band 1S tak lze počítat s nižší výdrží na jedno nabití. Výdrž původního náramku na jedno nabití však s lehkostí překračovala 1 měsíc, v závislosti na četnosti použití senzoru srdečního tepu tak lze počítat s velmi slušnou výdrží i zde. Ta by dle samotných tvůrců náramku měla dosahovat 20 a více dní.

Také nový Mi Band 1S komunikuje s telefonem prostřednictvím Bluetooth 4.0. Spárovaný telefon pak musí disponovat minimálně Bluetooth 4.0 a Androidem 4.4. Ze zařízení konkurenčního Applu podporuje Xiaomi Mi Band 1S telefony s iOS 7 a novějším. Pokud chcete využít také funkci chytrého odemknutí telefonu, potřebujete buď jeden z telefonů Xiaomi běžící na MIUI 6 (Mi2/2S/2A, Mi 3, Mi 4, Mi Note, Mi 4C, Redmi 1S, Redmi 2/2A, Redmi Note, Redmi Note2) nebo Android 5.0 a novější.

Nový Xiaomi Mi Band 1S se v domovské Číně dostane do prodeje 11.listopadu, a to za cenu 99 juanů (cca 400 Kč). Je pak pouze otázkou času, kdy se dostane také do nabídky mezinárodních obchodů. Současně s novinkou však zůstane v prodeji i starší Mi Band, a to za 69 juanů (cca 270 Kč).

Zaujal vás nový náramek Xiaomi Mi Band 1S? Jak moc je pro vás senzor srdečního tepu důležitý?

Zdroj: MIUI.com 

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška odjakživa bavilo sledovat novinky z oblasti mobilních telefonů a elektroniky obecně. Po několika letech s tlačítkovými Nokiemi se rozhodl, že nastal čas na změnu… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (31)