Xiaomi iHealth – čínská společnost se pouští do zdravotnických potřeb

xiaomi ihealth1

Xiaomi nechce za žádnou cenu usnout na vavřínech a ve spolupráci se společností iHealth Labs přinese uživatelům užitečné zdravotnické příslušenství. První kousek už je na světě. Jedná se o manžetový tlakoměr, který má možná mnoho z nás doma. Xiaomi iHealth, jak zní oficiální název, má však oproti klasickému tlakoměru pár odlišností. Především se skrze dokovací stanici připojuje k chytrému telefonu. Díky aplikaci pak uživatel může vidět svůj krevní tlak a tepovou frekvenci.

xiaomi ihealth

Čínský výrobce v minulosti do iHealth Labs investoval 25 milionů dolarů, čili jeho očekávání ohledně zdravotnického příslušenství jistě nebudou malá. Naštěstí pro nás Xiaomi dále uplatňuje velmi příjemnou cenovou politiku. iHealth vyjde na 199 jüanů, což je zhruba 700 Kč. Naneštěstí je příslušenství oficiálně dostupné pouze v Číně.

xiaomi ihealth2

Člověk si opět nemůže nevšimnout podobnosti názvu u Xiaomi a Applu. Zlí jazykové říkají, že se nejedná o nic jiného než prosté kopírování. Xiaomi však podle svého tvrzení název produktu nevybíralo. Může za něj prý zmíněná firma iHealth Labs.

xiaomi ihealth3

Zdroj: AC.

Matěj Machytka
O Autorovi - Matěj Machytka

Akční a věčně pozitivní člověk, studující svůj vysněný obor - marketingovou komunikaci a PR. Ujíždím na elektronické hudbě, zajímám se o DJing a jsem pravidelným… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)