Xiaomi představilo hodně levný elektrický longboard: Dojezd má 12 km

elektricky longboard xiaomi

Elektrický longboard je něco, co v posledních letech můžeme vidět stále více, a hlavně v zahraničí se používá jako rychlý dopravní prostředek ve městech. Jeden z mínusů je však to, že ty kvalitní elektrické lonboardy jsou poměrně drahé a můžou se vyšplhat i na 30 tisíc Kč. S tímto trhem ale možná brzy zamává Xiaomi, které představilo Acton Smart Electric Skateboard.

Xiaomi elektrický longboard se zaměřuje na nízkou cenu

Tento nový elektrický longboard od Xiaomi nabízí skvělý poměr ceny a výkonu. V Číně se bude prodávat za 999 juanů, v přepočtu s DPH a dalšími poplatky by se tak u nás mohl prodávat za cca 5 tisíc Kč. A i když má takhle nízkou cenu, tak se po stránce parametrů může srovnávat s mnohem dražšími longboardy.

Vyroben je kombinací kanadského javorového dřeva a slitiny hliníku. Celkem váží 5 kilogramů, rozměry jsou 70 x 20 x 13,5 cm. Nosnost skateboardu je 100 kilogramů, v těle má pak zabudovaných deset baterií Samsung 18650. Podporuje se rychlé nabíjení, kdy z nuly na sto procent se dá longboard nabít za cca 90 minut.

Acton Smart Electric Skateboard on crowdfunding

Acton Smart Electric Skateboard on crowdfunding

Dojezd tohoto elektroboardu je až 12 kilometrů, výkon má 500 W a maximální rychlost 22,5 kilometru. Ovládání probíhá pomocí bezdrátového ovladače, se kterým se dá akcelerovat a brzdit. Vybaven je také LED světly pro lepší viditelnost, když například jedete po silnici. Nechybí ani možnost propojení s telefonem, kde například uvidíte zbývající baterii nebo možnost zapnutí různých režimů.

Přemýšleli jste někdy nad elektrickým longboardem? Jak se vám líbí ten od Xiaomi?

Zdroj: gizchina.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)