Xiaomi představilo chytrý reproduktor Yeelight. Pohání jej Alexa od Amazonu

xiaomi yeelight reproduktor

Xiaomi představilo nový chytrý reproduktor Yeelight, který neběží na asistentu od Xiaomi, ale pohání jej Alexa od Amazonu. To znamená mnohem lepší fungování v zemích mimo Čínu. Pojďme si novinku v krátkosti představit.

Reproduktor Yeelight připomíná Amazon Echo Dot

Před Vánoci oznámil Amazon, že se do Česka dá oficiálně dovézt chytrý reproduktor Echo, a to i s podporou většiny funkcí. Nyní je díky Xiaomi na výběr trochu odlišný reproduktor. V zahraničí se spekuluje i o tom, že bude existovat verze s Cortanou od Microsoftu.

Yeelight je po designové stránce podobný Echo Dot, kdy má kolem vrchního kraje modré LED světlo a na horní straně pak tlačítka k ovládání.  Pokud jde o specifikace reproduktoru, tak procesor má 256 MB RAM a 256 MB vnitřní paměti, procesor nebyl specifikován. Vzhledem k tomu, že jde o streamovací zařízení, jsou parametry dostatečné.

xiaomi chytry reproduktor yeelight

Samotný reproduktor má výkon 2W a má celkem 6 mikrofonů, které poslouchají v 360 stupních. Xiaomi používá také speciální technologii pro snížení ozvěny. Wi-Fi podporuje jak 2,4 GHz, tak i 5 GHz pásma. Podporuje ale také Bluetooth, což by se mimo jiné mělo využít k možnosti ovládání chytrých zařízení Xiaomi. Cena za tento reproduktor bude začínat na částce 199 CNY. V přepočtu s DPH by se tak u nás tento reproduktor mohl prodávat za 1000 Kč.

Koupili byste si tento chytrý reproduktor od Xiaomi?

Zdroj: gsmarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)