Xiaomi opět boduje, má nejvýkonnější telefon s chipsetem Qualcomm

xiaomi-mi-note-pro titul

Není žádným tajemstvím, že se telefony čínského dravce Xiaomi zpravidla vyznačují velmi dobře optimalizovaným systémem. Právě i díky softwarové optimalizaci dosahují tyto přístroje velmi dobrých výsledků v nejrůznějších benchmarcích měřících výkon zařízení (nejen) s Androidem na palubě. A jsou to právě telefony značky Xiaomi, které mívají, často i výrazně, lepší skóre než telefony jiných výrobců používající identický hardware.

Pro spoustu z vás tak jistě nebude překvapením, že tuto pověst potvrzuje i momentálně nejvýkonnější telefon z nabídky Xiaomi – Mi Note Pro. Tomu tento výkon dodává osmijádrový chipset Qualcomm Snapdragon 810 podpořený 4 GB operační paměti RAM. Veškeré informace se pak zobrazují na 5,7″ displeji s QHD (2560 x 1440 px) rozlišením. Xiaomi Mi Note Pro v prvních benchmarcích porazilo veškeré konkurenty využívající řešení od Qualcommu. Soupeřem, který jej byl schopen v některých testech porazit, se stala vlajková loď Samsungu s chipsetem vlastní výroby – Galaxy S6.

Co se jednotlivých benchmarků týká. Geekbench měří “hrubý” výkon procesoru, zatímco Basemark OS se zaměřuje na celkový systémový výkon. 3DMark a GFX bench zase patří mezi herní benchmarky, takže prověří především grafický čip.

Xiaomi Mi Note Pro již naleznete u prvních mezinárodních obchodníků, a to za cenu okolo 659 $ (cca 16 000 Kč).

Co na výkon Xiaomi Mi Note Pro říkáte? Je pro vás výsledek benchmarku důležitý údaj při výběru telefonu?

Zdroj: GizChina.com.

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška odjakživa bavilo sledovat novinky z oblasti mobilních telefonů a elektroniky obecně. Po několika letech s tlačítkovými Nokiemi se rozhodl, že nastal čas na změnu… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (24)