Xiaomi Amazfit: Donut na provázku, který změří váš den

Amazfit-Guy

Společnost Xiaomi se z taktiky vydávání pouze několika zařízení za rok uchýlila k novému směru – představuje jedno zařízení za druhým a dokonce se už dávno neomezuje pouze na mobilní telefony s Androidem. Obrovský úspěch má rovněž příslušenství, mezi kterým se sluší vypíchnout krokoměr Xiaomi MiBand. Ten za svou extrémně nízkou cenu nabídne řadu užitečných funkcí a hlavně výdrž okolo 1 měsíce, na což většina konkurence hledí s údivem. Druhou generaci s napětím vyhlížíme již pěkných pár měsíců, čínská společnost ale představila jiné, avšak velmi podobné zařízení. Přivítejme Xiaomi Amazfit.

Xiaomi Amazfit

 

Xiaomi Amazfit: Hodinky, náramek, nebo přívěsek?

Funkce krokoměru, analýza spánku či probuzení vibracemi byly zachovány, přepracován byl ovšem kompletně design. Xiaomi Amazfit připomíná tvarově donut a lze jej nosit ve třech podobách – jako jednoduchý náramek, jako hodinky bez displeje (podobá se tak spíše pásek) či dokonce jako přívěsek na krku. Novinkou je bezdrátové nabíjení, které zákazníci jistě potěší. Oproti MiBandu ale razantně klesla výdrž na jedno nabití – Xiaomi Amazfit je nutné dobít po 10 dnech používání (odhadem výrobce). Standard IP68 zajistí, že lze používat novinku i pod vodou.

Xiaomi Amazfit 2

Možná trochu vyšší je cena – 299 čínských jüanů, tedy v  přepočtu okolo 1100 Kč bez DPH. Jsme zvědaví, kdy a za kolik se dostane Xiaomi Amazfit také na náš trh. Je ovšem jisté, že to nebude oficiální cestou, ale spíše v rukou překupníků a dovozců.

zdroj: gizchina.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)