Pioneer XDP-100R: Android, který hraje ze všech nejlépe

Pioneer XDP-100R – náhleďák

Smartphony sice zabily mp3 přehrávače, produkt jako takový ale přežívá dodnes díky několika málo audiofilům. Nejen ti se ale nyní dočkali novinky od japonské značky Pioneer, stylového XDP-100R. Jedná se o hliníkový přenosný přehrávač, který je připraven přehrávat ty nejpreciznější zvukové formáty.

XDP-100R běží na Androidu a má za cíl porazit svou kvalitou zvuku jakýkoli smartphone. To se mu zřejmě povede, protože kromě dnes již standardizovaného FLACu umí přehrávat také specifické formáty, jako MQA, ALAC a DSD audio o frekvenci až 11,2 MHz. Zařízení má v podstatě dvě desky plošných spojů. Zatímco jedna obsahuje procesor a všechny důležité komponenty pro běh zařízení jako takového (v podstatě motherboard), druhá obsahuje samostatné komponenty pro práci se zvukem (tedy něco jako přidaná výkonná zvuková karta). O tomto složení hardwaru pak Pioneer říká, že dokáže naprosto eliminovat digitální šum.

Základní specifikace XDP-100R:

  • 4,7″ displej s rozlišením 720p
  • slot na MicroSD karty s kapacitou až 128 GB, vnitřní úložiště 32 GB
  • až 10 hodin přehrávání na jedno nabití
  • odjímatelné horní a dolní části (rukojeť a dvojice nožek)
  • rozměry: 127 x 76 x 13 mm

Pioneer XDP-100R (IFA 2015)

Pioneer XDP-100R (IFA 2015)

XDP-100R se bude líbit asi každému. Možná ne tolik svým vzezřením, ale hlavně svým nekompromisně silným a kvalitním zvukem, jaký jste údajně z podobného zařízení ještě neslyšeli. Jedná se o špičkové zařízení pro high-endové chlapy, pro které je zvuk to první, co je zajímá. Patříte také mezi audiofily? Pokud byste chtěli k XDP-100R k Vánocům, nezapomeňte Ježíškovi sdělit také cenovku 700$.

Zdroj: TheVerge.

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

Svéhlavý geek, který od dětství digitalizuje svět kolem a přivádí do něj nejnovější technologické prvky a výstřelky. Také zarytý Androiďák, v posledních letech organizátor GUG.cz… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (14)