Xbox gamepad konečně funguje na Androidu. Bug se po dvou letech opravil

xbox gamepad android

Xbox gamepad již několik let podporuje bluetooth připojení, takže šel připojit k Android zařízení. Jenže více než dva roky existovala chyba v mapování jednotlivých tlačítek a v mnoha hrách tak nefungoval gamepad správně. Bug byl dlouhou dobu nahlášen, jenže Google jej ignoroval a už to vypadalo, že to tak i zůstane. Jenže nyní uběhly dva roky a včera Google ohlásil opravu této chyby. Je tu však menší komplikace, ke správnému fungování je potřeba poslední verze systému – Android 9 Pie.

Xbox gamepad konečně správně funguje i na Androidu

Při spuštění herní konzole Xbox One se představil i nový gamepad, který ale hodně lidí zklamal, protože nepodporoval bluetooth a nedal se připojit k jiným zařízením jako univerzální gamepad. To se změnilo s příchodem Xbox One S. Díky tomu si lidé můžou pořídit velmi kvalitní gamepad a používat ho nejen s Xboxem, ale i dalšími systémy jako je třeba Android. Jenže po připojení k Androidu přišlo další zklamaní, protože mapování tlačítek bylo kompletně rozbité a většina her byla nehratelná.

xbox gamepad

Po dvou letech  Google chybu konečně opravil, prozatím je potřeba Android 9 Pie. Společnost však nevyloučila i možnost toho, že časem oprava vyjde i na starší verze Androidu. Jedná se o obrovský krok vpřed pro hraní na mobilních zařízeních. S tím, jak se vylepšují mobilní hry a vychází tituly jako Fortnite, PUBG Mobile nebo český Shadowgun Legends, se čím dal tím více hodí i kvalitní gamepad a ten od Xboxu patří k absolutní špičce.

Hrajete s gamepadem Android hry?

Zdroj: engadget.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)