Xappr a Micro-Xappr: proměňte svůj telefon ve střelnou zbraň

xappr

O tzv. “rozšířené realitě” (“augmented reality” – AR) jste již patrně slyšeli. Vyzkoušet si ji můžete například v aplikacích pro zobrazování informací do reálného obrazu, snímaného optikou fotoaparátu, jako je Wikitude či Layar, nebo v “planetáriu v kapse” Google Sky Map.

Včera se objevily informace o zajímavých periferiích pro chytré telefony, se kterými přišlo herní studio MetalCompass. Jmenují se Xappr a Micro-Xappr a jde o imitace “střelných zbraní,” ke kterým připojíte svůj telefon, a můžete se zapojit do virtuálních přestřelek s ostatními v reálném světě. Ve své podstatě jde o návrat do dětských let, kdy jste patrně i vy pobíhali s plastovou hračkou, nebo kusem větve, a hráli si na vojáky. V některých ohledech můžeme tyto aktivity přirovnat k paintballu, s tím rozdílem, že v bojiště se může proměnit prakticky jakýkoli objekt nebo prostor.

Xappr

“Pro zbraně Xappr je připraveno již více než deset úžasných her v rozšířené realitě, které umožní hráčům zachytit mimozemské kosmické lodě, najít a odstranit duchy, bojovat se zlými létajícími roboty, postřílet hordu krvežíznivých zombíků, a to nejdůležitější – zapojit se do bitvy s jinými hráči,” říká ředitel pro rozvoj Oren Shtark. MetalCompass navíc uvolní na jaře vlastní multiplayerovou střílečku pro smartphony – ATK, která umožní hráčům realizovat bojové scénáře s různými typy zbraní – pistolemi, puškami, granátomety a výkonnými pulzními zbraněmi. ATK bude podporovat tři režimy: klasickou střílečku, “poslední přeživší vyhrává” a týmový režim.

Xappr

Na rozdíl od většiny příslušenství jsou zbraně Xappr kompatibilní se všemi hlavními platformami – jmenovitě budou fungovat s telefony s iOS, Androidem a Windows Phone.

Xappr

Představení obou modelů proběhne na Mezinárodním veletrhu hraček v Norimberku tento týden. Očekává se, že prodej bude zahájen letos na jaře, ale hráči z USA, Kanady a EU si mohou objednat Xappr se slevou již nyní. Cena v předprodeji je 29,99 amerických dolarů (v přepočtu cca 580 Kč) plus poštovné. Pokud by se tato periferie v podobné cenové relaci prodávala i u nás, myslíme, že úspěch by mohl být značný.

Xappr

Zdroje: Gizmodo, Engadget, ChipChick, Übergizmo a oficiální web XapprGun

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Slovo-Mistr

Slovo Mistr: další návyková hra se slovy

Hry Karel Kilián Karel Kilián
3 min. uložit na později
poznej

Poznej slovo – Český hlavolam ve stylu PixWords

Hry Jan Tipmann Jan Tipmann
3 min. uložit na později

Komentáře (5)