WhatsApp v nové verzi: nastavitelné notifikace, ztišení a emoji

whatsapp_ico2

Poté, co se v beta verzích “instantního kecálka” WhatsApp ukázala řada nových funkcí, byla v Obchodě Play publikována i stabilní verze s číslem 2.12.250. Přináší například uživatelsky nastavitelné notifikace, ztišení zvolených kontaktů, a nové smajlíky.

Nové možnosti oznámení dovolují nastavit jednotlivým chatům samostatné barvy LED a tóny oznámení, takže uživatel rychleji pozná, kdo mu píše. Dále je možné detailněji nastavovat vyskakující okna s ohledem na stav zapnutí obrazovky a ztišit (vypnout oznamování) konverzaci na určitou dobu.

Dalším užitečným vylepšením je možnost označit konverzace jako přečtené či nepřečtené, což může přijít vhod, pokud chcete na něco reagovat později. K dispozici je také přechod na nižší kvalitu hlasových hovorů v zájmu ušetření datových přenosů.

Jste-li vášnivými odesílateli smajlíků, možná vám přijdou vhod nové možnosti nastavení barvy pleti řady obrázků. Varianty s různými odstíny kůže se otevřou automaticky v plovoucím okně. Příznivce gesta “Kalousku, jsi jednička”, jistě potěší zařazení příslušného obrázku do sady.

Co je nového v poslední verzi WhatsApp?

  • Nastavení vlastních oznámení chatu a ztlumení.
  • Možnost označit konverzaci jako přečtenou nebo nepřečtenou.
  • Přidány nové emoji. Klepnutím a přidržením některých emoji můžete vybrat jinou barvu pleti.
  • Při příjmu karty kontaktu lze zprávu nebo kontakt uložit, pokud existuje na WhatsApp.
  • Nižší využití dat použité během volání díky možnosti nastavení.
  • Jazyková podpora Urdu a bengálštiny.

Nová verze je uvolňována postupně, takže doporučujeme zkontrolovat Obchod Play, zda již máte k dispozici aktualizaci. Pokud ne, můžete si nejnovější verzi WhatsApp stáhnout z APK Mirror – v takovém případě je ale nutné mít v systémovém nastavení povolenou instalaci aplikací ze zdrojů třetích stran.

WhatsApp je jedním z nejpopulárnějších programů pro online komunikaci – z Obchodu Play si ho stáhla již více než miliarda uživatelů a průměrná známka je 4,4. Aplikaci je možné instalovat na zařízení s Androidem 2.1 a novějším.

[appbox googleplay com.whatsapp]

Zdroje: Android Authority, Android Police.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

play_store_ico

Obchod Play ve verzi 3.9.17 ke stažení

Zprávičky Karel Kilián Karel Kilián
1 min. uložit na později
Google-Play-Logo

Nový Google Play ke stažení!

Zprávičky David Mysliveček David Mysliveček
2 min. uložit na později

Komentáře (13)