WhatsApp: Pište si zadarmo!

WhatsApp

logoAplikací pro chat-ování, psání sms a podobně je nepřeberné množství, v kterém je těžké si vybrat. Pro mne samotného bylo dost těžké najít ideální kombinaci komunikátorů, proto bych vám rád představil WhatsApp Messenger, abych vám hledání usnadnil a seznámil vás s úžasně jednoduchou aplikací, která plní svoji funkci na jedničku.

 

WhatsApp?!?

O  co tedy vlastně jde? WhatsApp je jednoduchý komunikátor, ke kterému potřebujete internetové připojení ve vašem smartphonu. Po stažení aplikace, následné instalaci a prvním spuštění vás program vyzve k zadání vašeho telefonního čísla – první unikátní záležitost tohoto messengeru – a to je vlastně vše! Nepotřebujete se nikam logovat pomocí nicku a hesla, pouze zadáte svoje telefonní číslo a můžete začít psát. Díky tomu, že se „registrujete“ pod svým vlastním telefonním číslem, automaticky se vám v kontaktech zobrazí všichni vaši přátelé, známí, atd. kteří WhatsApp používají a zároveň je máte uložené ve svých kontaktech v telefonu(klasické kontakty). Píšete tak vlastně smsky z mobilu na mobil zdarma (platíte pouze za připojení k internetu, či zcela zdarma pokud se připojujete přes veřejnou WiFi síť).

Další nespornou výhodou tohoto programu je to, že je cross-platform, to znamená, že můžete poslat zprávu ze svého androida, na kamarádův iPhone a ten to klidně může přeposlat bráchovi na Nokii(Symbian) či BlackBerry(RIM).

Samotné psaní zpráv probíhá v klasické bublinkové konverzaci, takže jasně odlišíte co píšete vy a co váš kamarád na druhé straně. Zprávy u sebe mají vždy čas odeslání a pokud pokračujete v psaní třeba druhý den, vypíše aplikace i datum. Když napíšete a odešlete zprávu, program vám signalizuje stav odeslání třemi způsoby:

1. Nejdříve se zobrazí hodiny, které signalizují spojování se serverem

2.  Objeví se zelené zatržítko – tzn., že vaše zpráva byla úspěšně odeslána

3. Objeví se dvojité zelené zatržíto – tzn., že vaše zpráva úspěšně dorazila na zařízení příjemce

To, že by zpráva nedorazilo se mi zatím nestalo. Celý proces posílání je v řádu sekund, pokud nemáte výrazné problémy s připojením k internetu, zprávy jsou přeposílány okamžitě. Můžete tak vesele konverzovat a nebát se velkého účtu za smsky od svého operátora.

Kontakty

Přijaté zprávy jsou signalizovány v notifikační liště, patřičným zvukem a vibrací – což je nastavitelné v menu settings, kam se dostanete pomocí stisku tlačítka kontextového menu. V settings také naleznete základní nastavení, jako je velikost písma nebo třeba blokování kontaktů, od kterých nechcete přijímat zprávy.

 

V jednoduchosti je jeho síla – zároveň však nabízí i určitou míru customizace.

Když spustíte aplikaci, máte k dispozici vlastně jen dvě tlačítka – lupu a tužku. Lupa slouží k hledání v již napsaných konverzacích, zatímco tužka nás samozřejmě přepne do seznamu kontaktů, kde si vybereme příjemce a můžeme začít psát – jak jednoduché a elegantní.

Aplikace nabízí i čtyři sady krásných smajlíků, takže si vybere opravdu každý.

Pro milovníky designu program nabízí přizpůsobení pozadí každé konverzace dle svého, dokonce autoři aplikace nabízí balíček tapet na pozadí ke stažení, pokud byste neměli vlastní obrázek.

Dalším lákadlem může být group chat, kde si můžete psát ve více lidech. Opět je vše vyřešeno velmi přehledně a jednoduše.

Aplikace vám také nabízí kontaktování vašich přátel například pomocí e-mailu, kde předpřipraví informační zprávu o WhatsApp a doporučí ho ke stažení.

Pokud byste chtěli znát další informace odkážu vás na web o samotné aplikaci, zde: http://www.whatsapp.com/

Odkaz ke stažení aplikace naleznete zde:

WhatsApp Messenger
WhatsApp Inc.
Verze 2.6.7814 (15. 9. 2011)
Velikost 4,3 MB
2.1+

Zdarma

 

 

WhatsApp nabízí příjemnou alternativu k sms zprávám, pokud máte možnost připojení k internetu. Pro mě osobně WhatsApp znamená neomezenou denní komunikaci s přáteli a rád bych vám ho doporučil pro jeho rychlost a jednoduchost. Používám ho spolu s Free Sms Sender, což je ideální kombinace jak ušetřit za sms.

 

David Doskočil
O Autorovi - David Doskočil

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (59)