WhatsApp v poslední verzi nastupuje s designem “Material”

whatsapp_ico

Oblíbená komunikační aplikace WhatsApp přinesla v dubnu ve verzi 2.12.45 zálohu na Disk Google (viz aktualita WhatsApp v nové verzi podporuje zálohu/obnovení přes Google Drive), nyní přicházejí o něco zásadnější změny, týkající se vzhledu. Uživatelé, kteří testovali betaverzi číslo 2.12.38 (viz WhatsApp podlehl trendu Material designu, stáhněte si APK), mají již skoro měsíc představu o tom, jak tento program vypadá v novém hávu. Nyní se budou moci novým vzhledem pokochat všichni – vývojáři totiž včera uvolnili verzi s číslem 2.12.84 do Obchodu Play. Hlavní změnou má být vylepšený vzhled, čistší prvky rozhraní a celkový posun vizuální stránky k posledním designovým trendům ve stylu “Material”.

Součástí provedených změn jsou přepracované ikony, transparentní stavový řádek, jednotná rozbalovací nabídka, kulaté profilové ikony pro kontakty a skupiny, nová animace pro přidání přílohy, zelená bublina, indikující počet nepřečtených zpráv a další vylepšení. Z hlediska funkcí se ovšem nic zásadního nemění, takže i přes redesign byste měli najít všechna svá menu a ikony na obvyklém místě, jen v trochu odlišné podobě.

Aktualizace bude nabídnuta automaticky v průběhu následujících hodin. Pokud WhatsApp ještě nepoužíváte, můžete si ho nainstalovat na Android 2.1 a vyšší přes následující odkaz z Obchodu Play. Dodejme, že WhatsApp je jednou z prvních komunikačních aplikací, která v Obchodě Play zaznamenala více než miliardu stažení a průměrná známka 4,4 z 5,0 možných svědčí o spokojenosti naprosté většiny uživatelů.

[appbox googleplay com.whatsapp]

Zdroje: Android Police, Android Police, Android Headlines.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)