WhatsApp hledá cestu, jak minimalizovat falešné zprávy

whatsapp-hleda-falesne-zpravy-hoax-soukromi-fake-news

Stejně jako další platformy sloužící k posílání zpráv, má i WhatsApp problém se šířením falešných zpráv (Fake News). Proto WhatsApp hledá nové možnosti, jak falešné zprávy alespoň částečně kontrolovat.

WhatsApp hledá řešení, ale nechce šáhnout na soukromí uživatelů

Podle softwarového inženýra Alana Kaoa je však situace trochu komplikovanější. Jde o to, že aplikace neumožňuje číst zprávy nikomu jinému, než mezi odesílatelem a příjemcem. Kvůli šifrování se normálně k obsahu zpráv nelze dostat a nikdo jiný, než člověk nedokáže relevantně posoudit, zda se jedná o falešnou zprávu či nikoliv.

Jedno z možných řešení , jakým způsobem falešnou zprávu rozpoznat, už byla nedávno edukace uživatelů. To však příliš nepomohlo. Další možností jak šíření zamezit je například i tlačítko nahlášení. Nicméně i to představuje problém, jelikož aplikace byla postavena právě na soukromí.

whatsapp-hleda-omezeni-soukromi-hoax Lochnesská nestvůra

WhatsApp ukládá zprávy na svém serveru pouze v šifrované podobě. Jakmile příjemce zprávu obdrží, maže ji. To samé se stane i v případě, pokud příjemce zprávu nepřijme do 30 dnů. Minimalizovat šíření falešných zpráv může WhatsApp provést jen díky narušení soukromí. Uvidíme tedy, jestli v budoucnu nabídne cestu osvěty, nebo omezení soukromí uživatelů.

[appbox googleplay com.whatsapp&hl=cs]

Myslíte si, že poznáte falešné zprávy na sociálních sítích?

Zdroj: gadgets.ndtv.com

Radek Toman
O Autorovi - Radek Toman

Býval dobrým školitelem jednoho nejmenovaného elektra, ale namísto toho, aby využili jeho znalosti, zabili vášeň k elektru, kterou miloval. Obviněn ze zrady nyní projíždí Světem… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

WhatsApp

WhatsApp: Pište si zadarmo!

Blog David Doskočil David Doskočil
3 min. uložit na později

Komentáře (1)