WhatsApp nyní také jako webová aplikace pro Chrome

whatsapp_ico

Přibližně před měsícem začaly kolovat zvěsti, že populární komunikátor WhatsApp, vlastněný společností Facebook, dostane v dohledné době také webovou podobu pro počítače. Tento týden se zvěsti proměnily ve skutečnost – WhatsApp můžete používat ve webovém prohlížeči Chrome. Nový klient se vyznačuje jednoduchým nastavením a prostředím, kde můžete přijímat i odesílat zprávy.

Jak rozjet WhatsApp na počítači?

Chcete-li propojit svůj webový prohlížeč s klientem v mobilu, stačí v Chrome na PC otevřít adresu https://web.whatsapp.com. Zde uvidíte QR kód, který oskenujete aplikací (tuto možnost najdete v kontextové nabídce jako WhatsApp web), a můžete začít pracovat. Aby komunikace fungovala, musí být telefon připojen k Internetu.

QR kód, který oskenujete aplikací QR kód, který oskenujete aplikací

Aktuálně je toto řešení dostupné pro operační systémy Android, BlackBerry, Windows Phone a symbianové Nokie, zatímco uživatelé zařízení s iOS si budou muset na uvedenou funkcionalitu počkat.

Komunikátor WhatsApp se na Androidu těší velké oblibě – dosud zaznamenal více než 500 milionů instalací a jeho průměrná známka v Obchodě Play je 4,4. Nainstalovat ho můžete na telefony a tablety s Androidem 2.1 a novějším.

Webová aplikace WhatsApp Webová aplikace

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger

Zdroje: Android Central.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

WhatsApp

WhatsApp: Pište si zadarmo!

Blog David Doskočil David Doskočil
3 min. uložit na později

Komentáře (15)