WhatsApp je nejoblíbenějším “kecálkem” na Androidu

whatsapp aplikace

Aplikace pro posílání textových zpráv skrze Internet zažívají velký nárůst zájmu uživatelů. Jedním ze základních předpokladů úspěchu takového programu je, že na něm jako uživatel najdete dostatek svých přátel a známých pro komunikaci. Díky zprávě společnosti SimilarWeb, která analyzovala data o používání aplikací na Androidu ze 187 zemí, můžeme nyní říci, že vítězi v této kategorii jsou s velkým náskokem WhatsApp a Facebook Messenger. WhatsApp však vyhrál s velkým odstupem na všechny své soupeře.

WhatsApp vítězí ve více než stovce zemí

Uvedená čísla ale neplatí po celém světě stejně – například v Severní Americe, konkrétně v USA a Kanadě, je nejpoužívanější aplikací pro chatování Facebook Messenger. V rámci zkoumaných zemí však ve 109 z nich (tj. 55,6 %) vyhrál WhatsApp. Facebook Messenger je favoritem ve 49 zemích (26,2 %), další aplikace pak získaly prvenství ve významně užším okruhu. Mluvíme konkrétně o programech Viber, Line, WeChat a Telegram, dokonce i BBM od BlackBerry se povedlo vyhrát v jedné zemi – konkrétně Indonésii, kde je nainstalován na 87,5 % zdejších zařízení. Podobně vyhrál KakaoTalk v Jižní Koreji.

WhatsApp vede ve více než polovině zemí WhatsApp vede ve více než polovině zemí

“Kdo se směje naposledy, ten se směje nejlépe” – a v tomto případě to bude zcela jednoznačně Facebook, protože aplikace na prvních dvou místech spadají právě do jeho portfolia.

Dodejme, že výše uvedené grafy neodrážejí počet aktivních uživatelů, ale počet zemí, ve kterých je ten či onen program nejpoužívanější (jedna země = jeden “hlas”). Je to sice malý, ale poměrně podstatný detail, neboť například vítězství WeChatu v Číně bude obnášet podstatně větší počet uživatelů než například prvenství Facebook Messengeru u nás.

Tentýž přehled ve formě grafu Tentýž přehled ve formě grafu

Co říkáte na to, že z pohledu zemí je nejpoužívanějším programem WhatsApp? Jakou aplikaci pro komunikaci přes Internet používáte vy a z jakých důvodů? Dejte nám vědět své názory v komentářích pod článkem!

Zdroje: androidauthority.com, cnet.com, similarweb.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

6 skrytých funkcí Facebook Messenger

6 skrytých funkcí Facebook Messenger #1

Články David Trlica David Trlica
4 min. uložit na později
WhatsApp

WhatsApp: Pište si zadarmo!

Blog David Doskočil David Doskočil
3 min. uložit na později

Komentáře (13)