Waze ve verzi 3.9.2 přináší varování před náledím

waze_ico

Včera uvolněná nová verze navigace Waze s číslem 3.9.2 vylepšuje možnosti sdílení cesty a přidává hlášení záplav a nebezpečí náledí. Jako první se updatu dočkali uživatelé operačního systému Android, na iOS bude aktualizace vydána v brzké době.

Waze: Inovovaná nabídka Poslat Inovovaná nabídka Poslat

Waze: Inovovaná nabídka Poslat Inovovaná nabídka Poslat

Ve Waze 3.9.2 najdete upravenou nabídku Poslat, ze které můžete odeslat nejen odkaz na sledování vaší jízdy, ale také aktuální polohu či jakékoli jiné místo. Zaznamenat můžete také nový vzhled, jehož cílem je nabídnout snadné sdílení cesty.

Jednodušší sdílení trasy Jednodušší sdílení trasy

V rámci příprav na stále aktuálnější zimní podmínky, které se týkají přinejmenším severní polokoule naší planety, byla rozšířena také nabídka hlášení o meteorologických nebezpečných jevech, jako jsou záplava či led na vozovce. Ostatní řidiči, projíždějící inkriminovaným místem, jsou pak s předstihem varováni před nebezpečím.

Upozornění na nebezpečí Upozornění na nebezpečí

Upozornění na nebezpečí Upozornění na nebezpečí

Další novinky a změny Waze 3.9.2 v bodech:

  • Údaje o dojezdové době a změnách trasy nyní obsahují bohatší dopravní informace.
  • Nové nastavení zobrazení mapy automaticky přepíná mezi 2D a 3D režimem.
  • Opravy nalezených chyb a vylepšení výkonu.

Komunitní navigaci Waze si stáhlo již více než padesát milionů uživatelů, přičemž její známka v Obchodě Play je 4,6. Dle oficiálního popisku se jedná o celosvětově největší dopravní a navigační aplikací založenou na komunitě.

[appbox googleplay com.waze]

hlasovat tlacitko

Zdroje: Blog Waze, Google+ Waze.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)