Vyzkoušejte si zásadní změny v betaverzi nového ES File Exploreru ještě před vydáním!

unnamed (7)

S trochou nadsázky bychom mohli říct, že se uživatelé Androidu dělí na dvě skupiny: Ti, kteří nemají žádný souborový manažer a ti, kteří používají buď Astro File Manager nebo ES File Explorer. A právě druhý jmenovaný se chystá představit zbrusu nový facelift společně s hromadou zajímavých vylepšení. Pojďme se podívat, co se na nás chystá v updatu na verzi 3.

Jak si můžete všimnout ze screenshotů okolo, nový design je vážně povedený. Čistý, uhlazený, minimalistický, uzpůsobený ovládání palcem – přesně v duchu tradic Holo UI, které nacházíme u čím dál tím více programů. Tuto snahu sjednotit vzhled různých programů rozhodně chválíme – graficky homogenní prostředí je pro moderní uživatelské rozhraní nemálo důležité. Je ale vidět, že se zatím jedná o betaverzi, protože jak mnozí uživatelé poukázali, design ještě není “úplně Holo” a je potřeba jej ještě lehce doladit.

_03 _02 _01

S ovládáním není problém, ES File Explorer má všechna potřebná gesta a zkratky pro snadné navigování mezi soubory a jednotlivými sekcemi, které jsou standardně nastaveny na lokální úložiště, LAN a Cloud. Výpis souborů je klasicky ve vertikálním sloupci, který můžete řadit podle abecedy, data změny a typu souboru. Navíc máte devět různých typů náhledů na soubory – od seznamu až po velké ikony.

Z vysouvacího menu se pak nabízí rychlý přístup k následujícím položkám:

  • Správa aplikací
  • Správa stahování
  • Nastavení systému
  • Analýza SD karty
  • Root Explorer
  • FTP klient
  • Síťová nastavení
  • Schránka

_06 _05 _04

Dále je možno stáhnout a změnit vizuální motiv a přehrabovat se v rozsáhlých možnostech nastavení, kde se dá překopat vše možné i nemožné. Uživatelé stále ještě reportují chyby nalezené v betaverzi a vývojáři je promptně komentují a dle možností opravují. Zatím to tedy vypadá více než slibně. A pokud si i vy chcete přičichnout k tomu, co se zrovna kuchtí, zamiřte do vlákna na XDA Developers a betaverzi si stáhněte. Samozřejmě je upozornění na místě: Jedná se o nefinální verzi a instalací betaverze berete zodpovědnost na sebe. Nám se nový ES File Explorer vážně líbí, změnu vzhledu potřeboval jako sůl a je vidět, že nad novým rozhraním vývojáři opravdu přemýšleli.

_09 _08 _07

 

Zdroj: XDA Developers

Jan Olejník
O Autorovi - Jan Olejník

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

play_store_ico

Obchod Play ve verzi 3.9.17 ke stažení

Zprávičky Karel Kilián Karel Kilián
1 min. uložit na později
Google-Play-Logo

Nový Google Play ke stažení!

Zprávičky David Mysliveček David Mysliveček
2 min. uložit na později

Komentáře (29)