Výsledky čtenářské ankety o nejzajímavější novinku letošního CESu

ces2013_ico

Před týdnem jsme vyhlásili anketu o nejzajímavější novinku letošního veletrhu Consumer Electronics Show (CES). Čtenáři měli výběr ze 46 zde prezentovaných produktů, přičemž hlasovat bylo možné vždy jen pro jeden z nich.

Do nedělní půlnoci, kdy byla uzávěrka, jsme nasbírali celkem 199 nominací. Jak to tedy nakonec dopadlo?

1. místo: Sony Xperia Z

Již ohlasy v diskuzích dávaly tušit, že nejnovější vlajková loď Sony zaujala jak po stránce hardwarové výbavy, tak i designem. Japonská krasavice získala 38 čtenářských hlasů, tj. skoro pětinu všech nominací.

Sony Xperia Z Sony Xperia Z

2. místo: Samsung Youm

Praktické využití a přínos flexibilních displejů, které předváděl jihokorejský Samsung, sice ještě asi neumíme zcela docenit, nicméně tato technologie očividně čtenáře zajímá – hlasovalo jich pro ni 23.

Samsung Youm Samsung Youm

3. místo: NVIDIA Tegra 4

Z představených procesorů nakonec nejvíce zaujala NVIDIA Tegra 4, od které se očekává ještě vyšší grafický výkon, ale i nižší spotřeba elektrické energie. Naplní nový čip očekávání, která jsou do něj vkládána? Pro Tegru 4 hlasovalo 19 čtenářů.

NVIDIA Tegra 4 NVIDIA Tegra 4

4. místo: Lenovo K900

Další vlajková loď, tentokrát od čínského výrobce Lenovo, určitě přesvědčí hliníkovým tělem i výbavou. Zaujala 15 našich čtenářů.

Lenovo K900 Lenovo K900

5. místo: NVIDIA Shield

Herní konzole přímo od NVIDIE s nejnovějším čipem? To je pořádná porce výkonu pro všechny hráče! V případě naší ankety přesvědčila 15 hlasujících.

NVIDIA Shield NVIDIA Shield

6. místo: Yota YotaPhone

Až z Ruska se na CES dostal unikátní telefon se dvěma displeji – jedním barevným LCD a černobílým e-ink. Pro toto nezvyklé zařízení hlasovalo 13 čtenářů.

Yota YotaPhone Yota YotaPhone

Další místa

  • Sharp displeje IGZO – 12 hlasů
  • Samsung Exynos 5 – 11 hlasů
  • Pebble (chytré hodinky) – 8 hlasů
  • Qualcomm Snapdragon 800 – 6 hlasů
  • ZTE Grand S – 5 hlasů
  • Huawei Ascend D2 a Lilliputian Systems Nectar Mobile Power – 4 hlasy
  • Cookoo (chytré hodinky),Huawei Ascend Mate, Sony Xperia ZL – 3 hlasy
  • Alcatel Idol Ultra,Archos GamePad, Corning Gorilla Glass 3 a Viewsonic VSD240 – 2 hlasy
  • Acer Iconia B1-A71,Alcatel Evo7 HD, Alcatel Idol, Archos 70 Titanium,Asus Qube, Belkin WeMo, Huawei Ascend G350 a Viewsonic VSD220 po 1 hlasu

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)