Hledáte inspiraci na výlety? Zkuste naše tipy

vylety aplikace nahled

Astronomické jaro už je sice tady nějaký ten den, nicméně až v posledních době je venku tak pěkně, aby se dalo přemýšlet o výletech. Doba se mění a mobilní telefon patří k věcem, které se na výlety berou nejčastěji. A proč telefon nevyužít, když už ho na cestách máme sebou. Pojďte se podívat na několik tipů na aplikace.

vylety pas aplikaci

Plánujete výlety? Zkuste je Na kole i pěšky

Aplikace s netradičním názvem Na kole i pěšky nabízí vyhledávání cyklostezek, stezek, nebo různých sportovišť. A to pomocí GPS, můžete si tak vždy zobrazit zajímavé stezky v okolí a vydat se prozkoumávat různorodá místa. Až s touto aplikací jsme zjistili, kolik různých stezek v okolí máme. V databázi je již za několik let provozu mnoho tisíc stezek. Kromě samotné trasy stezky, toho ale aplikace umí mnohem více. Nechybí body zájmu, popis trasy, obtížnost a případně i kontakty, pokud stezka vede přes nějakou placenou atrakci. Průměrnou známku v Google Play má „Na kole i pěšky“ pěkných 4,3.

Na kole i pěšky
Na kole i pěšky

Pomoci může i Turista v Mobilu

Velice oblíbená aplikace k plánování výletů a k načerpání inspirace, je také Turista v Mobilu. Pokud vám z nějakého důvodu nevyhovuje Na kole i pěšky, tak máme naštěstí výběr z několika alternativ. Toto je jedna z nich. Najdeme v ní více než 4500 zajímavých tras po celé České republice. V aplikaci jsou zároveň kompletní turistické informace, včetně kulturních akcí a fotografií. Na Google Play aplikace má průměrné hodnocení 3,9.

Mobilní Turista TvM
Mobilní Turista TvM

Někomu postačí jen Mapy

Google Mapy prochází neuvěřitelným vývojem, že už se dají použít v podstatě na vše spojené s cestováním a výlety. Nabízí například komplexní mapy, GPS navigaci, podrobné informace o zajímavých místech, Street View. A to je jen zlomek věcí, které s aplikací od Googlu můžete dělat. My pro vás připravujeme pravidelné návody na všemožné využití Google Map.

Google Maps
Google Maps

Geocaching stále žije! Zkuste ho s aplikací c:geo

Geocaching, neboli hledání ukrytých schránek v přírodě, může být stále velmi oblíbenou činností a jeden z důvodů, proč se vydat do neprobádaných částí republiky. Kdysi byla vítaným pomocníkem při hledání kešek turistická GPS. Nicméně s tím, jak se vylepšují GPS navigace v telefonech, je pro většinu lidí lepší volbou právě telefon. A většina lidí z Geocaching komunity se shoduje na tom, že právě c:geo patří mezi vůbec ty nejlepší mobilní aplikace. Svědčí o tom i průměrné hodnocení na Google Play, které je v době psaní článku 4,4.

c:geo
c:geo

Na výlety vás můžou vytáhnout i Pokémoni nebo Ingress

Někteří můžou namítat, že se nejedná o aplikace, které se zaměřují přímo na turistiku. Ale zároveň jsou to hry, které dokázaly dostat do přírody stovky milionů lidí, což je něco, co se už pravděpodobně nikdy žádné jiné mobilní aplikaci nebo hře nepovede. Zrovna nedávno se objevila zpráva, že Pokémon GO hraje stále více než 65 milionů lidí a že se do hry chystají nové a nové věci, takže rozhodně bude co dělat. Ingress má pochopitelně méně hráčů, nicméně i tuto hru Niantic neopustil a nové aktualizace stále vychází.

Pokémon GO
Pokémon GO
Ingress Prime
Ingress Prime

Používáte na výlety nějakou jinou aplikaci? Pochlubte se nám!

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)