Vyhledávání v Googlu už nevévodí počítače. Co je převálcovalo?

Vyhledávání Google – náhleďák

Když slyšíte frázi „vygoogli to“, nejspíš víte přesně, co máte dělat. Toto slovní spojení se s námi nese už pár let a stává se součástí našich slovníků, synonymem pro vyhledávání. Google byl odjakživa především vyhledávačem, který neustále zdokonaloval své algoritmy, až dosáhl svého prozatímního vrcholu.

Arnit Singhal, SVP společnosti Google Search, ve čtvrtek odhalil zajímavá čísla. Podle jeho slov dostane Googlí vyhledávání 100 miliard zadání každý měsíc. A aby nám bylo jasné, že smartphony jsou stále využívanější, prozradil nám také, že vyhledávání z mobilů zastává více než polovinu z tohoto obrovského čísla. Za mobil jsou pak považována zařízení s úhlopříčkou menší než 6″. Tablety se mezi ně tedy nepočítají.

Šéf vyhledávání Google Amit Singhal – Senior Vice Prezident Google Search

Díky rozpoznávání hlasu a funkcím jako Chytré karty Google je vyhledávání skrze textový box teprve začátkem „googlení“. Podle Singhala se způsob vyhledávání mění spolu s časem a trendy. Od obyčejného textového pole, přes hlasové zadávání, až po inteligentní funkce. A měnit se bude i nadále. Jakým směrem nám ale zatím nikdo povědět nedokáže.

Pokud jde o web na mobilu jako takový, možná pro vás bude novinkou, že Google v minulém týdnu představil „Accelerated Mobile Pages“, tedy sadu specifikací, podle kterých by měli vydavatelé své weby vytvářet. Určují v podstatě vše – od obsahu, přes distribuci až po reklamu. Tak, aby byl surfař co nejspokojenější.

Zdroj: Mashable

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

Svéhlavý geek, který od dětství digitalizuje svět kolem a přivádí do něj nejnovější technologické prvky a výstřelky. Také zarytý Androiďák, v posledních letech organizátor GUG.cz… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Google-Play-Logo

Nový Google Play ke stažení!

Zprávičky David Mysliveček David Mysliveček
2 min. uložit na později
system android 8

Android 8 novinky: Shrnutí hlavních funkcí

Články David Trlica David Trlica
4 min. uložit na později

Komentáře (2)