Který telefon má nejlepší výdrž baterie? Velké porovnání vybíjení

vydrz baterie telefon android smartphone mobil

Výdrž baterie telefonu je jeden z parametrů, na který se moc výrobci telefonů tak moc nezaměřují. Čas od času sice zvýší kapacitu baterií, ale výdrž se moc nezvyšuje. Pořád se v průměru bavíme o jednom až dvou dnech klasického používání. Který chytrý telefon s Androidem má ale nejlepší výdrž baterie? To se budeme snažit zjistit dnes a v následujících týdnech a měsících. Rozhodli jsme se totiž testovat, jak je na tom výdrž baterie v mobilech.

Nejlepší výdrž baterie: Rozhodne větší kapacita, nebo lepší optimalizace?

Dnešní srovnání odstartujeme s několika vlajkovými modely. Rozhodně ale neskončíme jen u těchto telefonů, plánujeme do tabulky postupně všechny telefony, které nám redakcí projdou. Brzy se tak budete moct podívat na rychlý přehled výdrže baterií u mnoha telefonů. Zatím si musíme vystačit se šesti modely.

vydrz baterie vybijeni telefonu porovnani

V reálném použití se velmi těžko dá porovnat výdrž baterie u jednotlivých modelů, rozhodli jsme se využít aplikaci Geekbench 4, která nabízí i možnost testování výdrže. Aby byly výsledky co nejpřesnější, všechny telefony běží na poslední stabilní verzi a jsou v továrním nastavení (jedinou výjimkou je instalace aplikace Geekbench 4), jas displeje byl nastaven u všech telefonů stejný. Všechny telefony jsou také nabité do 100 procent. A abychom přesnost zvýšili, rozhodli jsme se u každého telefonu provést rovnou dvě měření. V tabulce níže tak uvidíte průměrný čas z obou testů. Test vybíjení probíhá až do úplného vypnutí telefonu. V ten moment se zastavuje čas. V tabulce můžete vidět, kolik procent baterie zbývalo telefonům po jednotlivých hodinách v testu.

Výdrž baterie telefonu – Výsledky testování

 

test vydrze telefonu tabulka vybijeni

Tabulka je pravidelně aktualizována o další telefony.

Ještě jednou upozorňujeme, že se jedná o test baterie z benchmarku Geekbench 4, pokud vás zajímá výdrž telefonů v reálném použití, můžete se podívat do recenzí těchto telefonů, kde výdrž podrobněji rozebíráme. K dispozici máme i výsledky rychlosti nabíjení.

Šestnáct telefonů již prošlo benchmarkem Geekbench a jak to vypadá. Nejlépe je na tom prozatím Samsung Galaxy A6+, který těží z toho, že Samsung do něj nasadil extra úsporný čipset Snapdragon 450. Následován je mobilem Xiaomi Redmi 5 Plus, který byl v průměru horší jen o dvě minuty. Do testu už se dostala i žhavá novinka Samsung Galaxy Note 9, která se mezi vlajkovými modely umístila na prvním místě. První místa si v podstatě rozdělily značky Samsung a Xiaomi. Uvidíme, jestli to těmto dvěma výrobcům vydrží i na podzim, kdy se dočkáme mnoha nových telefonů.

Na druhém konci porovnání baterií je Honor 10, Google Pixel 2 a Apple iPhone X, tedy smartphony s velmi podobnou kapacitou 2 700 mAh. Menším zklamáním je Huawei P20 Pro, který má největší kapacitu baterie 4 000 mAH, nedokázal toho ale využít a prozatím je v tabulce uprostřed.

Které telefony vydané v poslední době byste rádi viděli v tabulce?

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (44)