Vychytávky z Jelly Beanu i pro starší Androidy: AntTek Quick Settings

anttek_ico

Líbí se vám Panel rychlého nastavení (“quick setting”) v podobě, v jaké ho přinesl Android 4.2 Jelly Bean? Prakticky to samé, ovšem s mnohem širšími možnostmi konfigurace, můžete mít i na telefonu či tabletu s Androidem 2.1 a novějším! Stačí málo – nainstalovat si aplikaci AntTek Quick Settings a trochu si pohrát s nastavením.

Co slibuje?

AntTek Quick Settings je šikovná aplikace pro rychlou změnu nastavení, zapínání/vypínání funkcí a modulů, spouštění programů a snadné spojení se zvolenými kontakty. Díky tomuto prográmku získáte jednu z funkcí, se kterou přišel Android 4.2 Jelly Bean, i na starších systémech, aniž byste potřebovali práva roota. Proti své předloze přináší širší možnosti nastavení: panel můžete upravovat – například přidávat tlačítka pro více než 75 různých akcí.

Na co se můžete těšit?

 • Různé grafické motivy.
 • Flexibilní nastavení.
 • Neomezený počet akcí (verze PRO).
 • Design ve stylu Holo UI

Vlastnosti AntTek Quick Settings můžete ocenit i tehdy, pokud máte zařízení s Androidem 4.2 Jelly Bean – tato aplikace přidá do notifikační lišty druhý/doplňkový nezávislý panel s rychlými volbami.

Co umí?

 • Vypnout a zapnout: Wi-Fi, mobilní data, Bluetooth, přechod do režimu spánku, otáčení obrazovky, režim Letadlo, Wi-Fi a USB tethering, GPS, atd.
 • Ovládat nastavení zvuku: hlasitý / hlasitý s vibracemi / tichý / tichý s vibracemi.
 • Režim úrovně podsvětlení obrazovky: volbou z menu nebo přepínáním mezi třemi úrovněmi.
 • Rychlé akce: přehrávání hudby (předchozí / další / pauza), baterie, fotoaparát, okamžité vytáčení, rychlé poslání SMS nebo e-mailu zvolenému kontaktu.
 • Zástupce webové stránky, zástupce aplikace, nové události, nové zprávy.
 • Spouštění aplikací.
 • Na zařízeních s právy roota: restart, vypnutí, obnovení, bezdrátové ADB, atd.
 • Skryté systémové aktivity.
 • Ještě mnohem více.

Jak to funguje v praxi?

Po nainstalování a spuštění programu vám budou vysvětleny některé základy ovládání – tedy že k otevření nabídky slouží stažení rolety z prostřední části notifikační oblasti, k přidání akcí (tlačítek) se používá tlačítko “plus” a k dalšímu nastavení, jako například k výběru grafického motivu či změně velikosti tlačítek, ikona se třemi tečkami.

Pak se již otevře samotná aplikace, která ve výchozím stavu nabídne ikony ve třech sloupcích a čtyřech řádcích.

Základy ovládání Základy ovládání

Výchozí zobrazení aplikace Výchozí zobrazení aplikace

Chcete-li změnit kteroukoli položku za jinou, stačí pouze klepnout na příslušné tlačítko a vybrat z nabídky požadovanou akci. Pro lepší přehlednost jsou položky roztříděné šesti seznamů:

 • Nastavení (35 možností).
 • Aplikace (možnosti odpovídají počtu nainstalovaných aplikací).
 • Odkaz (možnosti odpovídají počtu aplikací schopných zpracovat tento způsob volání).
 • Kontakt (možnosti odpovídají počtu kontaktů)
 • Ostatní (22 možností).
 • Labs (9 možností).

Na sedmé záložce najdete seznam posledních použitých akcí.

Jaké funkce můžete tlačítkům přiřadit? V tomto případě dvojnásob platí, že jeden obrázek vydá za tisíc slov, takže následují snímky obrazovky s nabízenými možnostmi.

Možnosti v sekci Nastavení Možnosti v sekci Nastavení

Možnosti v sekci Nastavení Možnosti v sekci Nastavení

Možnosti v sekci Nastavení Možnosti v sekci Nastavení

Nabídka Aplikace Nabídka Aplikace

Nabídka Odkaz Nabídka Odkaz

Nabídka Kontakt Nabídka Kontakt

Nabídka Ostatní Nabídka Ostatní

Nabídka Ostatní Nabídka Ostatní

Nabídka Labs Nabídka Labs

Nabídka Poslední Nabídka Poslední

Možnosti nastavení

Přes nabídku v pravém horním rohu aplikace můžete změnit grafické téma – na výběr jsou čtyři připravené profily, nebo si můžete vytvořit svůj vlastní, třeba i hodně bláznivý.

Volba grafického tématu Volba grafického tématu

Vytvoření vlastního grafického tématu Vytvoření vlastního grafického tématu

Pokud by se vám nelíbil výběr prostoru, skrze který se aktivuje nabídka s ikonami (jak jsme si řekli výše, ve výchozím stavu je situována doprostřed notifikační lišty), můžete změnit jeho pozici i velikost a vyvolávat tak menu třeba z levého horního rohu obrazovky. Podobně je možné měnit velikost tlačítek – na běžném telefonu jich dostanete na jednu obrazovku až 24 (6 řádků a 4 sloupce), nicméně ve verzi zdarma jen 12.

Změna pozice stahovací roletky Změna pozice stahovací roletky

Změna velikosti tlačítek Změna velikosti tlačítek

V možnostech nastavení je možné AntTek Quick Settings povolit či zakázat, lze si vybrat ikonu, která se bude zobrazovat v notifikační liště (logo aplikace, kruhový ukazatel stavu baterie, nebo neviditelnou/průhlednou ikonu) a aktivovat či deaktivovat vibrační odezvu při tapnutí.

Možnosti nastavení Možnosti nastavení

Možnosti nastavení Možnosti nastavení

Dále lze zapnout automatické schovávání nabídky při přechodu do celoobrazovkového režimu, vybrat formát času a jazyk, ve kterém bude program komunikovat (dobrou zprávou je, že umí česky i slovensky).

Zadarmo, nebo zaplatit?

Aplikaci můžete používat zdarma, nicméně s jistými omezeními, nebo si za přibližně 40 korun zakoupit verzi Pro, která nabídne plnou funkcionalitu – například odlišné akce na krátké a dlouhé tapnutí a neomezený počet tlačítek/akcí v nabídce. Pokud hodláte AntTek Quick Settings aktivně používat, patrně bude nezbytné pořízení plné varianty.

Resumé

Implementace rychlého zapínání a vypínání vybraných funkcí do notifikační lišty v Androidu 4.2 je rozhodně krokem správným směrem, byť zvolený způsob provedení nemusí vyhovovat každému. Podobnou funkcionalitu nabízeli již několik let předtím mnozí výrobci mobilních telefonů v rámci svých grafických nadstaveb.

Praktická ukázka Praktická ukázka

Zelené grafické téma Zelené grafické téma

AntTek Quick Settings je primárně určen majitelům starších telefonů, kteří by rádi využívali panel rychlého nastavení, nicméně Android 2.x či 4.0 a 4.1 jim ho nenabízí. Umíme si představit také využití na Androidu 4.2 – v tomto případě spíše jako doplňku pro rozšíření nabídky panelu rychlého nastavení o nativně nepodporované funkce.

Celkově můžeme konstatovat, že jde o dobrý nápad, užitečnou a velmi dobře zpracovanou aplikaci, která může přinést vyšší komfort ovládání některých funkcí a možná i nějakou tu úsporu času.

Na následujícím videu můžete porovnat AntTek Quick Settings s nativním panelem rychlého přístupu.

AntTek Quick Settings – Jelly Bean Quick Setting on Non Jelly Bean Phones

AntTek Quick Settings - Jelly Bean Quick Setting on Non Jelly Bean Phones


AntTek Quick Settings
AntTek
Verze 1.5 (7. května. 2013)
Velikost 2,6 MB
2.1+


Zdarma


40,31 Kč

 

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

android42

S jakými novinkami přichází Android 4.2?

Články Karel Kilián Karel Kilián
4 min. uložit na později

Komentáře (15)