Vychází třetí „M snapshot“ ROMky CyanogenMod 11

cm_ico

Minulý týden vývojáři alternativní ROMky CyanogenMod vydali aktualizaci stabilní větve na verzi 10.2.1, čímž definitivně ukončili práce na sestaveních, vycházejících z Androidu 4.3 Jelly Bean. Nyní tak mohou více času věnovat jedenácté verzi, která vychází z aktuálního Androidu 4.4 KitKat. Na stabilní sestavení si sice patrně ještě nějakou chvilku počkáme, nicméně z vydání třetího „emkového“ buildu lze vyvozovat, že to nebude trvat dlouho.

Vychází CyanogenMod 11 M3 Vychází CyanogenMod 11 M3

Pokud se tedy nebojíte experimentovat s testovacími verzemi software, pak vás možná potěší fakt, že dnes vyšel CyanogenMod 11 M3, který by teoreticky mohl být o něco stabilnější než „nightly buildy“. Stále je ale nutné počítat s tím, že jde o verzi, která může (a pravděpodobně také bude) obsahovat chyby, proto nedoporučujeme její instalaci na zařízení, od kterých očekáváte spolehlivost.

Tzv. „M snapshoty“ ROMky jsou uvolňovány přibližně jednou měsíčně a měly by obsahovat méně chyb než (zpravidla) denně vydávané „nightly“ verze. Po úspěšné sérii „nightly“ a „M“ sestavení obvykle následuje jeden nebo více „Release Candidate“ („RC“; „kandidát na uvedení“) a v případě, že nejsou během testů zjištěny zásadní problémy, následuje uvolnění stabilní verze. Celkově se ale dá tvrdit, že „M snapshoty“ CyanogenModu jsou leckdy lepší než stabilní verze jiných alternativních ROMek.

CyanogenMod M3 je v okamžiku vzniku této aktuality (pondělí 10. února 16:15) k dispozici pro několik desítek zařízení, včetně Samsungu Galaxy S4, Galaxy S III, Galaxy S II, Galaxy S, Google Galaxy Nexusu, Nexusu 4, Nexusu 10, LG Optimusu G, G2 a mnoha dalších.

Stahovat můžete z oficiálních stránek a neměli byste zapomenout ani na Google Apps, které nejsou součástí balení. Pochopitelně budeme rádi (a ostatní čtenáři jistě také), když se o své zkušenosti s CyanogenModem 11 podělíte v diskuzi pod článkem.

Zdroje: CyanogenMod, Android Police, Android Authority.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (24)