Vuzix M100 – konkurence pro Google Glass

Výstřižek2

Google Glass jsou sice zatím v nedohlednu, ale pro všechny nedočkavce máme dobrou zprávu. Společnost Vuzix vyvinula své vlastní chytré brýle, které na trh přijdou již během příštího roku (přibližně v polovině). Zařízení nese označení M100 a na celou věc jde trochu jinak, než brýle od Googlu. Na první pohled připomínají klasický handsfree headset, jenže tento headset je prodloužený tak, aby svým ramenem, na kterém je umístěn displej, dosáhl až před oko. Kromě zavěšení za uchem by měly být k dispozici i jiné způsoby uchycení na hlavu. Možná pomocí výměnných nástavců, uvidíme.

Brýle běží na upraveném Androidu Ice Cream Sandwich a jejich hardwarové parametry jsou: 1 GHz procesor OMAP4430, 1 GB RAM, 4 GB interní paměti, GPS, displej bude mít rozlišení 428 x 240 pixelů a vepředu bude umístěna kamera schopná pořizovat 720p video. S telefonem se zařízení spojí buď přes Wi-Fi ne bluetooth a mezi podporovanými systémy je jak Android, tak iOS. Jsme zvědavi, jak bude vyřešeno ovládání. Mělo by to být pomocí hlasových povelů, gest a tlačítek umístěných přímo na brýlích. V době vydání by měla být pro brýle k dispozici celá plejáda speciálně upravených aplikací.

Slabým místem tohoto zařízení bude výdrž. Výrobce odhaduje, že pokud budete brýle používat pouze jako handsfree bez zapnutého displeje, tak vydrží zhruba osm hodin, se zapnutým displejem pak dvě hodiny. Když k tomu přidáte ještě nahrávání videa vestavěnou kamerou, výdrž se zkrátí na pouhou jednu hodinu.

A co cena? Tu můžeme zatím pouze hádat, ale na stránkách Vuzixu si lze objednat SDK za cenu 999 dolarů, dle čehož soudíme, že konečná cena nebude zrovna lidová.

Zdroje: androidcentral, vuzix.com

Jan Slovák
O Autorovi - Jan Slovák

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

google-glass-model

Známe cenu Google Glass již dnes?

Zprávičky David Mysliveček David Mysliveček
1 min. uložit na později

Komentáře (7)