HMD Global překvapuje: Všechny Nokia telefony obdrží Android P

Všechny nokia telefony android p aktualizace

Společnost HMD Global, která má na starost výrobu Nokia mobilů, včera večer oznámila, že všechny Nokia telefony obdrží aktualizaci na Android P. A to včetně těch nejlevnějších modelů jako je Nokia 2 nebo Nokia 3.

Všechny Nokia telefony budou aktualizované i další rok

HMD Global na včerejší akci, kde se představovaly nové Nokia telefony, zároveň oznámila, že nezapomínají ani na starší modely. Protože všechny chytré telefony Nokia, které vydala společnost HMD Global, budou nadále dostávat aktualizace, a to včetně těch nejlevnějších telefonů jako je Nokia 2.

android p beta verze

To je bohužel ve světe Android výrobců stále hodně nezvyklý krok, levné telefony dostávají maximálně jednu velkou aktualizaci, většinou ale ani tu jednu. Levný mobil Nokia 2 telefony obdrží dvě. Už minulé měsíce ukázaly, že HMD Global to s aktualizacemi myslí vážně, a je to jeden z jejich největších plusů.

Pravidelně se v různých žebříčcích rychlosti aktualizací dostávají na přední příčky. Momentální verze systému Android Oreo už je dostupná na většinu telefonů, jedinou výjimkou je zatím Nokia 2, kde se chystá už přímo Android 8.1 Oreo. Vyjít by měl tento update brzy. Na mobil Nokia 7 Plus je navíc k dispozici i beta verze Android P.

Vlastníte nějaký Nokia mobil? Jste s aktualizacemi spokojení?

Zdroj: androidandme.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)