Vodafone varuje: Pozor na nebezpečná zahraniční čísla

vodafone zahranicni cisla

Vodafone na svých webových stránkách varuje nad hrozbou. V těchto dnech zaznamenali vyšší počet prozvánění z různých telefonních čísel se zahraniční předvolbou. Hlavně z exotických zemí. Na tato zahraniční čísla nevolejte zpět.

Pozor na zahraniční čísla. Nevolejte zpátky na ně

Tomuto podvodnému prozvánění se říká „wangiri“ a moc se mu nedá zamezit. Podvodníci zkoušejí čísla náhodně, takže se můžou dovolat každému. Pokud vás prozvoní, tak nevolejte zpátky, jde o zpoplatněný hovor, vzhledem k tomu, že jde o hovor do zahraničí. Jde o čísla s předvolbami exotických zemí jako je +225, +247, +211, +678 atd.

zahranicni cisla vodafone

V případě, že hovor stihnete přijmout, tak se nic neděje. Za příchozí hovory se totiž nic neplatí, pokud jste v ČR nebo EU. Vodafone situaci monitoruje a podvodná čísla blokuje, aby se na ně nedalo volat zpátky. Čísla se ale mění, takže není jednoduché všechna blokovat. I v redakci nám v posledních dnech tato čísla několikrát prozváněla.

Prozváněla vás v poslední době exotická zahraniční čísla?

Zdroj: vodafone.cz

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)