Vodafone mění strategii: Neomezené příplatkové balíčky dat za 99 Kč

balicky dat vodafone pass

Vodafone dnes oznámil novou strategii, a to včetně nového reklamního sloganu „Budoucnost je úžasná. Ready?“ a identity. Pro nás je ale mnohem zajímavější druhá novinka, a to Vodafone Pass. To jsou příplatkové balíčky dat, které se přestávají počítat do datové spotřeby. Budou určeny pro nejoblíbenější kategorie aplikací, jako sociální sítě, chatování, videa a hudba.

Vodafone Pass: Čtyři nové balíčky dat

„Dnešek považujeme za významný milník na českém trhu a zásadní den pro naše zákazníky. Spouštíme pro ně unikátní službu Vodafone PASS, která přináší datování bez počítání spotřeby. Nyní mají zákazníci naprostou volnost ve využívání dat na nejoblíbenější aplikace, jako jsou sociální sítě, chaty, video a hudba,“ říká Jiří Báča, generální ředitel Vodafonu.

Co to tedy pro zákazníky Vodafonu znamená? Dnes se spouští první dva příplatkové balíčky z Vodafone Pass, za měsíc se pak spustí zbylé dva. Jakmile si uživatel aktivuje jeden nebo více balíčků, tak se mu z přestanou z určitých aplikací čerpat data, neboli v aplikacích se nebudou počítat mobilní data. Vodafone Pass se dá kombinovat v podstatě s většinou tarifů Vodafone.

Vodafone Pass

Vodafone také upozorňuje, že nabídka aplikací se v budoucnu může měnit. A které aplikace se budou podporovat?

Chat Pass

První balíček je Chat Pass, ten je od dnešního dne dostupný. Najdeme v něm podporu aplikací WhatsApp, Viber, Messenger, Telegram a Vodafone Message+. V těchto aplikacích umožní využívat posílání zpráv, obrázků, fotek, videí, emotikonů, samolepek, hlasových zpráv, dokumentů a souborů bez toho, aby se počítala data. Audio a videohovory se nepočítají. Cena je 99 Kč měsíčně.

Social Pass

Už podle názvu je jasné, že tento balíček je zaměřený na sociální sítě, a to na Facebook, Instagram, Twitter a Pinterest. Dostupný je rovněž od dnešního dne. Umožňuje bez počítaní dat sdílení a prohlížení textů, obrázků i videí. I zde je cena 99 Kč za měsíc. Do konce listopadu je zdarma.

Music Pass

Za měsíc přijde balíček zaměřený na hudbu, cena ani přesné aplikace, které se v něm objeví, zatím nejsou známé. Pravděpodobně ale půjde o Spotify, Google Play Music apod.

Video Pass

Poslední balíček se spustí také za měsíc, určen bude pro přehrávání videí. Zde se pravděpodobně dočkáme podpory YouTube. Cena není známá, ale mluví se o tom, že bude vyšší než 99 Kč.

Vše ale není tak “růžové”

Balíčky se dají využít i v zahraničí, a to v zemích zóny 1. Na první pohled to možná zní dobře, jenže i zde jsou “ALE”. Například když máte aktivovaný Social Pass a přijdete na Facebook přes webový prohlížeč, tak už se vám data budou klasicky počítat do FUP. Využívat se musí aplikace. Ale i v samotných aplikacích „číhají“ problémy.

balicky dat vodafone pass

Opět vezmeme jako příklad Social Pass, pokud video na Facebooku spustíte video, které je uložené na serverech FB, tak se data nepočítají, ale jakmile přes Facebook aplikaci spustíte YouTube video, tak se data počítají. Stejné je to například pokud otevřete odkaz v integrovaném Facebook prohlížeči.

Co říkáte na Vodafone Pass a tyto balíčky dat?

Zdroj: TZ

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (15)