Kde váš telefon “chytne” LTE? Vodafone mapa poradí

vodafone mapa pokrytí LTE titul

Podpora rychlých datových přenosů skrze sítě LTE v současnosti bezesporu hraje významnou roli při výběru nového telefonu u nejednoho uživatele. Menší komplikaci však znamená fakt, že uživateli nestačí znát, zda daný telefon podporuje či nepodporuje LTE, ale potřebuje také vědět frekvence, na kterých je zařízení schopno LTE přijímat. V případě, že zvolený telefon nepodporuje všechny české LTE frekvence, je pak dobré vědět, kde se s ním za pomoci LTE připojíte a kde ne. Zákazníkům Vodafone připravil tento mobilní operátor vylepšenou mapu pokrytí, kde se veškeré tyto informace snadno dozvíte.

vodafone mapa pokrytí LTE

Pokud jste zákazníky Vodafone a chcete zjistit, pomocí jaké technologie se ze svého telefonu v dané lokalitě připojíte k mobilnímu internetu, stačí navštívit internetové stránky tohoto operátora a přejít na mapu pokrytí. Zde již stačí pouze vyplnit model vašeho zařízení a na mapě se vám zvýrazní místa, kde můžete počítat s “turbo internetem” (3G a LTE pokrytí). Mile nás překvapil rozsah databáze telefonů. Nalezneme zde i modely, které se do ČR oficiálně nedováží, jako například OnePlus One či Xiaomi Mi Note. Pokud vámi zvolený telefon databáze Vodafone přece jen neobsahuje a vy znáte frekvence, které podporuje, stačí je jednoduše naklikat ve sloupci napravo. U jednotlivých frekvencí se rovněž zobrazují maximální rychlosti přenosu dat.

Co na vylepšenou mapu pokrytí operátora Vodafone říkáte?

 

Zdroj: TZ

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška odjakživa bavilo sledovat novinky z oblasti mobilních telefonů a elektroniky obecně. Po několika letech s tlačítkovými Nokiemi se rozhodl, že nastal čas na změnu… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

SONY DSC

Jak vybrat správný telefon pro české LTE?

Návody Jan Dolejš Jan Dolejš
4 min. uložit na později

Komentáře (26)