Co skrývá vlajková loď? Podívejte se na vnitřnosti telefonu LG G6!

podivejte-se-na-vnitrnosti-telefonu-lg-g6-ikona

Autor populárního YouTube kanálu JerryRigEverything dostal do rukou novou vlajkovou loď, představenou na veletrhu MWC – LG G6. Tentokrát se však tolik nevěnoval snaze o poškození zařízení různými více či méně brutálními způsoby, ale telefon prostě rozebral. Mimo jiné ocenil způsob sestrojení zařízení, a protože vše natáčel na video, můžete se sami podívat, jak vypadají vnitřnosti telefonu LG G6.

First Look INSIDE the LG G6 Smartphone

First Look INSIDE the LG G6 Smartphone

První minuta videa patří prohlídce vnější stránky telefonu, kdy Jerry chválí velkou obrazovku, jisté držení zařízení v dlani, tloušťku a především fotoaparát nevystupující nad okolní povrch. LG G6 nemá modulární konstrukci jako jeho předchůdce LG G5, takže abyste se dostali k baterii, je nutné rozebrat celé tělo. To je ale problém prakticky všech dnešních vlajkových lodí. Zadní kryt je přilepen vrstvou lepidla, takže je nutné ho před odstraněním ohřát.

Následně Jerry zkouší svou libůstku – totiž škrábání po povrchu zadní strany telefonu. Škrábe však směrem zevnitř, takže jak se následně ukáže, že barevná vrstva, definující barvu zařízení, je vlastně nanesena pod zadním krytem. Odolnost skla Gorilla Glass, použitého na zadní straně LG G6, Jerry pochvaluje – poškodit se ho povedlo až prudkým úderem špičatým nástrojem.

Vnitřnosti telefonu LG G6 pod lupou

Pak pokračuje rozborka zařízení, kde je nejprve nutné povolit jedenáct šroubků. Zvláštní pozornost je věnována baterii, která je k tělu telefonu přilepená lepidlem. LG totiž použilo víceméně standardní koncept akumulátoru. Připomeňme, že právě složitá konstrukce baterie stála za problémy se vzplanutím několika kusů Samsungu Galaxy Note 7. Akumulátor LG G6 je chráněn proti poškození pláště, pokud taková situace nastane, dojde pouze k zadýmení, ovšem nikoli ke vzniku požáru, což Jerry také názorně ukáže.

Uvnitř můžete vidět pasivní systém chlazení postavený na technologii „heat pipe“. Touto cestou LG řeší výkon a stabilitu v náročných aplikacích. Jerry následně provádí pokus, kdy před termokameru vedle sebe položí dvě LG G6: jedno s a druhé bez „heat pipe“. Rozdíl je patrný na první pohled: zatímco s odvodní trubičkou se teplo rozkládá a vyzařuje větší plochou, bez ní zůstává soustředěné kolem procesoru a teplota těla se blíží 40°C.

Závěrem připomeňme některá další videa, na kterých JerryRigEverything testoval odolnost telefonů, jako jsou například Honor 6XMoto G4Xiaomi Mi Mix či Sony Xperia XZ.

Zaujaly vás vnitřnosti telefonu LG G6?

Zdroj: hi-tech.mail.ru.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

lg nahledovy

Recenze: LG Optimus One (P500)

Recenze Karel Kilián Karel Kilián
24 min. uložit na později

Komentáře (5)