Video: Toshiba AC100 netbook s Androidem 2.1

No Image-02

Od samého začátku systému Android jsme viděli spoustu prototypů a konceptů, které naznačovaly,  že budoucnost Androidu by mohla být kromě telefonů také na platformách jako jsou netbooky a tablety. Prozatím nejdál jde v této myšlence Toshiba se svým smartbookem (něco mezi smartphonem a netbookem) označeným jako AC100.

Toshiba AC100 poběží na upraveném Androidu 2.1, zejména uživatelské rozhraní napovídá (ve videu od času 0:40), že ovládání takto upraveného Androidu by nemuselo být vůbec špatné. Hardwarový základ smartbooku bude tvořit mobilní čip Nvidia Tegra 250 s frekvencí procesoru 1GHz. Displej o velikosti 10,1 palce nabídne rozlišení 1024×600 pixelů s LED podsvícením. Místo harddisku bude smartbook používat 8GB flash paměť a operační paměť bude typu DDR2 o velikosti 512MB.

Velmi lákavé jsou fyzické parametry Toshiby. Hmotnost by se měla pohybovat kolem 870 gramů a rozměry smartbooku budou 262x190x14/21 mm. Poslední údaj vyjadřuje “tloušťku” smartbooku v nejužším a nejtlustším místě.

Z pohledu konektivity AC100 nabídne možnost připojení k 3G a Wi-Fi sítím, nebude chybět bluetooth a 1,3MPx kamera. Pro obrazový výstup bude k dispozici HDMI konektor.

Výdrž smartbooku by se měla podle prvních informací pohybovat kolem osmi hodin, což není mnoho vzhledem k použitému “úspornému” čipu Tegra od Nvidie (spojujícímu CPU, GPU, paměťové řadiče, apod. do jednoho čipu) a nenáročnému systému, jako je Android. Ale u tohoto údaje bude lepší počkat si na první reálné testy zařízení.

Ve světě by se měla Toshiba AC100 začít prodávat během srpna tohoto roku.

http://www.youtube.com/watch?v=Ro4MOeW3gRo

http://www.youtube.com/watch?v=H4Xr9ZSnXxQ

Zdroj: Pocket-lint.com

Jan Šesták
O Autorovi - Jan Šesták

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

svetandroida nahledovy

Novinky zo sveta android tabletov

Články Milan Menšík Milan Menšík
6 min. uložit na později

Komentáře (2)