[Video] Sony jde hráčům vstříc, Xperie dostanou nativní podporu PS3 ovladače

DualShock-3-Xperia-support_8-640×360

Sony se odhodlalo k velmi sympatickému kroku a rozhodlo se do svých zařízení se série Xperia přidat podporu pro ovladač z PlayStationu 3, který nabízí ergonomický a léty ověřený design. Na Twitteru se uživatel djnermal pochlubil videem, na kterém tuto užitečnou funkci demonstruje.

DualShock-3-Xperia-support_8-640x360

Celý proces funguje tak, že bude nejprve zapotřebí připojit PS3 ovladač pomocí USB OTG kabelu k telefonu, aby došlo ke spárování. Tento postup je potřeba udělat skutečně jen jednou, telefon i gamepad si budou nadále párování pamatovat. Vzhledem k tomu, že toto párování nebude probíhat přes žádnou aplikaci, ale přes samotný systém, jsou šance, že by se tato funkcionalita objevila i na jiných zařízeních s certifikací PlayStation Mobile (například HTC), velmi nízké. Ale třeba budeme příjemně překvapeni.

 

Sony Playstation DUALSHOCK 3 Software for Xperia Smart Phones

Sony Playstation DUALSHOCK 3 Software for Xperia Smart Phones

 

Celkově musíme za tento krok Sony opravdu pochválit. Tato zdánlivá drobnost dost možná usnadní mnoha uživatelům život a omezí zoufalé laborování s různými aplikacemi. Sám za sebe říkám, že je na čase, aby takto hráčům vyšli vstříc i ostatní výrobci.

 

Zdroj: XperiaBlog

Jan Olejník
O Autorovi - Jan Olejník

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)