VIDEO: Prostředí TouchWiz na Samsungu Behold II

samsung nahledovy

Nedávno jsme psali o uvedení novinky mezi telefony s Androidem, Samsungu Behold II. Telefon je výrobcem obohacen o uživatelské prostředí TouchWiz.

Samsung přišel s vlastním uživatelským prostředím až po vydání svého prvního modelu s Androidem – i7500 (Galaxy). TouchWiz nahradí standardní prostředí v místech, se kterými uživatel v systému Android přijde nejčastěji do kontaktu. Důvodem je zejména zvýšení komfortu při ovládání a přímé navázání na sociální sítě.

Výrobci telefonů používají vlastní uživatelská prostředí také k odlišení svých telefonů od ostatních výrobců a jinak jednotného systému Android. Uživatelská prostředí pro Android již představili výrobci HTC (Sense), Motorola (MOTOBLUR) a Sony Ericsson (Rachael).

Prostředí TouchWiz pro Android bude hodně podobné tomu z Windows Mobile. Bude obsahovat více ploch, na které si uživatel může umístit různé widgety (např. pro počasí, hodiny, twitter). Kromě toho nabídne i tzv. Cube. Kostka, jejíž strany tvoří jednotlivé plochy, sice vypadá zajímavě, ale otázkou je její použitelnost při každodenním využití. Z vlastní zkušenosti z Omnie II musím říct, že Cube není žádný zázrak. Z hlediska ovládání je v podstatě k ničemu, rychlost ani plynulost totiž nebyla nijak převratná.

Srovnání modelů Behold II a Omnie II Srovnání modelů Behold II a Omnie II (základní obrazovka Kostky)

Obrázek o novém prostředí TouchWiz si můžete udělat z následujícího videa, které se před pár dny objevilo na internetu. Kvalita videa je bohužel špatná a může zřejmě i za viditelnou zpomalenost prostředí. Doufejme tedy, že tento nedostatek zůstane pouze na videu, a v reálu pojede prostředí plynule.

httpv://www.youtube.com/watch?v=Wfq7lWOV1Tc

Zdroj: Phandroid.com

archiv
O Autorovi - archiv

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)