Videa: Jak rychlé budou nové Snapdragony?

Snapdragon titul

Jak již naznačovaly dříve uniklé i oficiální materiály, výkon nové generace dvoujádrových procesorů Qualcomm Snapdragon bude impozantní. Byly to ale jen grafy a čísla, ze kterých je poměrně těžké si představit reálný přínos. Qualcomm vyslyšel volání a nahrál několik videí s připravovanými procesory v akci.

První video ukazuje schopnosti přehrávání multimédií a srovnává výkon dvoujádrového procesoru Nvidia Tegra 2 (Cortex 9) s druhou generací jednojádrových Snapdragonů. Zde je vhodné podotknout, že taková srovnání prováděná výrobcem bývají obvykle zaujatá a vyznívají ve prospěch vlastního produktu.

http://www.youtube.com/watch?v=8ilIooqAnU0

Ve druhém videu chce Qualcomm přesvědčit o nekompromisním herním výkonu svých dvoujádrových procesorů, zejména pak grafického čipu Adreno 220. Mimochodem telefon, na kterém je výkon prezentován, je vývojářský vzorek Qualcommu, speciálně vyrobený a určený k předvádění schopností nového procesoru.

http://www.youtube.com/watch?v=Nnn5bthvq7M

Dvoujádrový Snapdragon MSM8660 bude nasazen v nových modelech HTC Sensation a 3D Evo, které přijdou na trh letos v létě. Válka nových mobilních procesorů pomalu může začít! Co myslíte: změni se v létě situace natolik, že z mobilů předvedených na MWC budou “staré herky?” :)

Zdroj: Android Phone Fans.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)