Velikonoční vajíčko v Androidu N: chyťte virtuální kočku

velikonocni_vajicko_android_n_ico

Je nepsanou tradicí, že vývojáři operačního systému Android schovají do každé verze nějakou malou aplikaci či hříčku. Takto skrytému “programu v programu” se říká velikonoční vajíčko (“easter egg” – viz náš článek Přehled velikonočních vajíček (easter eggs) ve všech verzích Androidu) a v případě Androidu N se na něj čekalo až do pátého vývojářského náhledu.

Pátý vývojářský náhled (“developer preview”) Androidu 7.0 Nougat vyšel včera v odpoledních hodinách. Na první pohled to vypadalo, že ani v tomto sestavení ještě není velikonoční vajíčko připraveno. Běžně se totiž skrývá v sekci O telefonu, kde stačí několikrát klepnout na položku Verze systému Android. V posledním sestavení se zobrazí písmeno N, které byste měli několikrát stisknout. Pak se objeví emotikona s kočkou – opět na ni klepněte a zobrazí se další emotikona “zákaz vstupu.”

https://www.youtube.com/watch?v=bst0fEPuBsE

Další postup se však proti dosavadním zvyklostem liší. Dále totiž budete muset do oznámení, přesněji řečeno do panelu rychlého nastavení, kde zvolíte režim úprav. Jako jeden z přepínačů najdete ???? Android Easter Egg, který stačí přetáhnout mezi aktivní tlačítka. Zábava může začít.

Ukončete režim úprav, nově přidaný přepínač se následně promění v ikonu prázdné misky s popiskem Empty dish. Když na misku klepnete, dostanete na výběr ze čtyř kočičích pochoutek: Bits, Fish, Chicken a Treat. Poté, co zvolíte požadované krmení, se miska v rychlém nastavení naplní.

Vypadá to, že uvedený postup vám pomůže přilákat virtuální kočku. Co přesně to znamená? Podle serveru Droid Life volba správné potraviny ve správný čas pomůže chytit kočku. Jakmile je kočka chycena, zobrazí se oznámení.

Poté se můžete podívat na seznam všech koček, které jste chytili. Odchycená zvířata lze také sdílet, přejmenovávat a odstraňovat.

Velikonoční vajíčko: “N” jako “kočka”?

Hra čerpá inspiraci z populárního japonské “sběratelské” kočičí hry Neko Atsume. Slovo “Neko” je shodou okolností také japonský výraz pro “kočku”, což naznačuje vazbu na písmeno N, kterým začíná kódové označení poslední verze Androidu.

V tuto chvíli není jisté, zda toto je finální velikonoční vajíčko, které bude i ve stabilní verzi. Androidu 7.0 Nougat se dočkáme patrně koncem léta a s ohledem na dosavadní praxi bychom čekali, že konečná verze velikonočního vejce bude mít něco společného s nugátem.

Co si o tomto velikonočním vajíčku myslíte vy? Připadá vám tato malá hra zábavná, nebo jste doufali v něco trochu jiného? Dejte nám vědět své názory v komentářích pod článkem!

Zdroje: androidauthority.com, droid-life.com, androidcentral.com, androidpolice.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)