Včerejší update gReaderu se nepovedl – aktualizujte!

ikona_greader

Včera vyšla nová verze neoficiálního klienta Google Readeru – gReader 2.4.0 (viz naše recenze gReader: Aktuální informace na dosah ruky), která přinesla pěknou porci novinek:

  • vylepšená podpora tabletů, například zoomování dvěma prsty,
  • aktualizace uživatelského rozhraní (na první pohled je vidět grafický facelift některých prvků),
  • LED notifikace,
  • přidána možnost nastavení limitu počtu stahovaných položek pro offline čtení,
  • v nastavení počtu stahovaných položek byla mezi možnosti “2000” a “všechny” přidána ještě možnost “4000,”
  • volitelné potvrzování označení všech položek jako přečtených pro tagy a složky,
  • přímá podpora služeb Read It Later a Instapaper (najdete v menu Services),
  • nová volba pro smazání obrázků z offline cache,
  • v automatickém čištění cache přibyla možnost smazání nepřečteného obsahu.

Bohužel ale krátce po vydání zaznamenali uživatelé poměrně nepříjemný problém: pokud označili všechny položky jako přečtené, po následující synchronizaci byly ve webovém Google Readeru prezentovány jako nepřečtené. Někteří pak reportovali stovky až tisíce článků, které četli (resp. označili jako přečtené) na mobilním zařízení, a které jim webová verze prezentuje jako dosud nepřečtené.

Problém se řešil v diskuzi na Google Groups. Hned první uživatel reportoval: “Po nainstalování nejnovější aktualizace funguje tlačítko “Označit vše jako přečtené” jako “Označit vše jako nepřečtené,” takže když se pak přihlásím do Google Readeru, vidím přes 1000 nepřečtených položek. Díky tomuto chování je program zcela nepoužitelný.” Autor zareagoval poměrně pružně a rychle, byť zpočátku se mu nedařilo chybu reprodukovat, a vypadalo to, že se problém týká jen některých zařízení.

Nakonec byla dnes v noci vydána verze 2.4.1 (již je ke stažení v Android Marketu), která zmíněný nedostatek řeší. Otestovali jsme ji a vypadá to, že chyba byla skutečně odstraněna. Autor navíc upozorňuje na problém s nekompatibilitou času vydání článků ve staré a nové verzi, což by mělo vyřešit vymazání vyrovnávací paměti a provedení synchronizace.

gReader (Google Reader | RSS)
noinnion
Verze 2.4.1 (14. 9. 2011)
Velikost 1,2 MB
2.1+


Zdarma

Zdroj: Google Groups.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)