V USA má Android čím dál větší náskok před Applem

AED1364801525_863_news_slideshow_image_tech_3

Podle nejnovějšího průzkumu si Android opět o něco vylepšil své postavení. Průzkum agentury Kamtar ukazuje, že se operační systém zastoupený malým zeleným robotem vyšplhal až na 51% podíl, tudíž se přehoupl přes onu magickou hranici, kdy je zastoupen na více než polovině zařízení. Polepšil  si tak oproti minulému roku o 5,8 %.

androidios-e1346785636929

Na druhém místě je Apple se svým podílem 43,5 % a v pár zbývajících procentech nakonec najdeme především mobilní OS od Microsoftu – Windows Phone. A například Blackberry je na tom skutečně bídně, protože se dostala na hranici jednoho procenta. To není zrovna moc na značku, která kdysi byla synonymem pro byznys telefony.

Nárůst podílu Androidu na americkém trhu lze přičítat především tomu, že zařízení s tímto systémem pokrývají široké spektrum různě drahých přístrojů, takže lidé, kteří nedosáhnou na vlajkové modely nebo se jim nechce utrácet závratné sumy za nejlepší zařízení, často sáhnou po levnějším telefonu, na kterém samozřejmě najdou Android. Bude to pro Apple signál, aby vydali levnější telefon, podobně jako to udělali s tablety iPad?

 

Zdroj: Kantar

Jan Olejník
O Autorovi - Jan Olejník

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)