Dochází vám USB porty? Kabel InfiniteUSB pomůže

photo-original

Přenosné počítače se dnes stále zmenšují, ztenčují a snižují svou hmotnost. To je samozřejmě vítaný posun kupředu, většinou se však ale neobejde bez kompromisů – například menšího počtu USB portů. Zařízení, která ale vyžadují připojení k počítači skrze USB, přibývá a občas je problém zapojit všechny přístroje současně. Na serveru Kickstarter se objevilo zajímavé řešení – speciální kablík, který neobsadí místo ve vašem USB portu. Díky konstrukci se sice standardně zapojí do USB portu, obsahuje v sobě ale další konektor, takže můžete klidně připojit další zařízení. Konce jsou navíc magnetické, díky čemuž lze kablík příjemně složit a přenášet. Jak to celé funguje, prezentuje následující video.

infiniteUSB

InfiniteUSB existuje ve třech podobách, tedy se třemi konektory – MicroUSB, Lightning a standardní USB pro připojení dalšího kabelu. Do budoucna by mohl být zahrnut také standard Micro USB konektor C. Podle autorů by měl být InfiniteUSB schopen přenášet proud do 2,4 A, takže jej lze využít i pro nabíjení. To ale nejspíše není hlavním účelem. A kolik za tento zajímavý nápad zaplatíte? Projekt InfiniteUSB je nyní ve fázi, kdy sbírá finance pro svůj další vývoj a výrobu. V případě, že podpoříte autory již nyní, vás vyjde jeden kabel dle výběru na 10 dolarů (cca 260 Kč), v ceně není započteno poštovné.

zdroj: kickstarter.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

reverse_00000

Reverse Tether – internet v mobilu přes USB

Aplikace Jan Dolejš Jan Dolejš
4 min. uložit na později

Komentáře (8)