USB-C kabel bude podporovat i výstup na HDMI

USB-C

Firma HDMI Licensing, která se stará o  pravidla a nové verze HDMI, se na berlínském veletrhu IFA postarala o překvapení. Oznámila USB-C kabel na HDMI. Jedná se o revoluci, nebo evoluci?

USB-C kabel na HDMI bez nutnosti konvertorů

Nová specifikace umožňuje převádět audiovizuální signál bez nutnosti použít jiný kus hardwaru nebo konvertoru. Kompatibilním zařízením bude stačit jednoduše zapojit kabel a hned vše pojede, tak jak to známe z klasického HDMI.

USB-C kabel na HDMI

Firma nový formát nazývá HDMI Alternate Mode a podporuje pouze HDMI 1.4B, takže na novinky z verze 2.0 si budeme muset ještě chvíli počkat, ale i tak podporuje verze mnoho, včetně 4K rozlišení nebo 3D videa. Samotné zařízení pak také musí podporovat tuhle novou funkci, to pak bude na samotných výrobcích, jestli se jim vyplatí implementovat novou verzi USB-C.

Navíc výrobce uvádí, že kabel ihned nevyjde, protože je nejprve potřeba řádné testování. První zařízení s podporou HDMI Alternate Mode by se mohly představit na veletrhu CES 2017, který se odehraje na začátku příštího roku. Na trh by se pak mohly dostat během příštího roku.

Jste zastánci jednoho univerzálního konektoru, nebo je vám bližší více konektorů na zařízení?

zdroj: hdmi.org

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (17)